Założyciel Off-White wprowadza na rynek własną linię biżuterii. Prezentacja odbędzie się w wyjątkowym miejscu

346
Źródło: wmagazine.com

Virgil Abloh jest założycielem firmy Off-White, a od zeszłego roku również dyrektorem kreatywnym męskiej linii Louis Vuitton. Jego kolejny projekt to własna linia biżuterii. Inspiracją przy jej tworzeniu były… artykuły biurowe.

Virgil w swojej linii zamienia prosty spinacz do papieru w dobro luksusowe. W kolekcji znajdziemy między innymi kolczyki i naszyjniki.

Abloh poinformował o swoim projekcie przez Instagrama. Zdjęcie, które wrzucił przedstawia pudełko ze spinaczami do papieru, na którym napisane jest Virgil AblohTM. Kolejne zdjęcie przedstawia samego projektanta ubranego w naszyjnik wykonany ze spinaczy.

Premiera linii biżuterii odbędzie się w Hotelu Costes w Paryżu. Poza biżuterią będzie można zakupić bukiety ułożone przez samego projektanta.

Moje pomysły nie zamykają się w jednym schemacie. Kiedy będę stary i wykończony, pewnie będę mieszkał w odosobnionym miasteczku i prowadził kwiaciarnię. Mam już nawet gotową koncepcję… To jest to, czym się interesuję– mówi Virgil Abloh o swojej mniej znanej światu pasji.

Datę otwarcia sklepu połączonego z kwiaciarnią zaplanowano na 17 stycznia, czyli dzień po pokazie OFF-WHITE w ramach Paryskiego Tygodnia Mody. Natomiast zamknięcie ma nastąpić 29 stycznia.

>>>Przeczytaj również: Saint Laurent w nowej siedzibie