noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Q&A: Aplikacje mobilne, które pomogą Ci zachować życiową równowagę

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Codzienność nie jest łatwa. Obowiązki, praca i stres odbierają nam wewnętrzny spokój. Czas zadbać o własne zdrowie i zawalczyć o siebie. Przedstawiamy narzędzia, które są cenną wskazówką, jak zadbać o swoje ciało, umysł i poczucie szczęścia. Jakie aplikacje mobilne pomogą Ci zachować życiową równowagę?

Happify

Happify to aplikacja, która może pomóc Ci zrównoważyć emocje i złagodzić stres. Zanim rozpoczniemy trening pozytywnego nastawienia, wypełniamy ankietę, której wynik zadecyduje o wyborze najbardziej odpowiedniego dla nas programu. Ma ona określić nasz tryb życia oraz stan emocjonalny, dostosowując się do trudności, z którymi w danym momencie się borykamy. W ramach treningu użytkownik musi przejść kilka stworzonych przez psychologów ćwiczeń, które dobroczynnie wpływają na jego stan emocjonalny i napawają pozytywną energią. Badania stojące za aplikacją pokazują, że większość systematycznie korzystających z niej użytkowników doświadcza przypływu dobrych emocji oraz stanu relaksacji.

Relax Melodies: Sleep Sounds

Masz trudności z zasypianiem lub czujesz niepokój kładąc się do łóżka? Ta aplikacja pomoże Ci zasnąć i uspokoić się przed nocą. Znajdziesz tam m.in. dźwięki morskich fal, śpiew ptaków, odgłosy deszczu i śniegu, rechotanie żab oraz szum lasu. Oprócz tego możesz tworzyć własne kombinacje łącząc różne melodie lub nagrywając własne. Ponadto, aplikacja zawiera ćwiczenia i wskazówki pomagające zadbać o spokojny sen. Jeśli nie masz problemu z bezsennością, świetnie sprawdzi się także przy relaksacji i wyciszeniu po ciężkim dniu.

Calm

Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się medytacji, aplikacja Calm jest właśnie dla Ciebie. Już sam spokojny głos przewodniczki pomaga w pozbyciu się stresu i opanowaniu nagromadzonych nerwów. Wprowadza ona po kolei w odpowiednie techniki medytacyjne. Sesje trwają zaledwie 10 minut i zwykle są podzielone na 7 dni. Dodatkowo, Calm oferuje tzw. „bajki na dobranoc” w formie audiobooków oraz serie wykładów psychologów. Znajdziemy tam również zbiór muzyki relaksacyjnej i dźwięków natury wraz z odprężającymi obrazami, które można wykorzystać nie tylko do medytacji, ale także w pracy dla uspokojenia nerwów.

Pacifica

Aplikacja Pacifica, uaktywni drzemiące w nas pokłady radości i szczęścia. Na początku wybieramy cel spośród czterech podanych do wyboru: poprawa nastroju, zmniejszenie poziomu stresu i lęku, zmniejszenie poziomu stresu i lęku w sytuacjach „społecznych” czy prowadzenie zdrowszego życia. Aplikacja każdego dnia monitoruje nastrój oraz styl życia użytkownika. Pomaga wyznaczać mniejsze codzienne cele, jak długoterminowe zmiany nawyków. Pacifica została opracowana w oparciu o zasady terapii behawioralno-poznawczej i wykorzystuje całą gamę narzędzi pozwalających się zrelaksować i odzyskać równowagę psychiczną.

Headspace

Aplikacja, która pomoże Ci wprowadzić do codzienności technikę Mindfulness, czyli trening uważności. Sesje trwają dziesięć minut i są dopasowane do czynności, które akurat wykonujesz. Dzięki temu znajdziesz tam sposoby na medytacje podczas spaceru, biegania, jazdy komunikacją miejską czy gotowania. Relaksacja wsparta jest głosem prowadzącego, który nakieruje słuchacza i pomaga odprężyć się nawet po bardzo ciężkim dniu.

Przeczytaj również: Q&A: Czy gwiazdy powinny przestać promować konsumpcjonizm?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES