Trendy w makijażu na jesień-zimę 2019/2020

737
allure.com

Wprawdzie lato jeszcze na dobre się nie zaczęło, ale wszyscy jesteśmy ciekawi, co będzie modne jesienią. Projektanci zaprezentowali już swoje kolekcje na sezon AW 19/20, ale co z makijażem? Warto skorzystać z kosmetycznych promocji już teraz, aby kupić na jesień odpowiednie produkty do makijażu i pielęgnacji. Kolor living coral, który według Instytutu Pantone miał być najbardziej pożądany w 2019 roku za bardzo się nie przyjął. Jakie będą najważniejsze barwy jesieni? Będziesz w szoku!

Co mówi raport?

Szukając inspiracji na nadchodzący sezon, profesjonalni wizażyści zaglądają na pokazy i  do biblii trendów, czyli raportu WGSN. Makijaż tego sezonu nie może być „płytki”. Ma przekazywać emocje i korespondować z otaczającym nas światem. Kończy się era jednakowych look’ów na instagramie, potrzebujemy różnorodności, unikalności i „nieśmiertelności”. Makijaż ma budzić emocje, zapadać w pamięć – zakorzeniać się w głowie, ciele i umyśle. Look tworzony przez profesjonalistów do sesji zdjęciowych, czy na pokazy mody musi być projektem, nie przypadkiem.  W makijażu będą liczyć się niuanse, wyrafinowanie, głębia koloru i elegancja. 

Skin Porn

Trendy w makijażu na jesień/zimę 2019/2020 zaczynają i kończą się na… skórze. Naturalnie piękna, błyszcząca cera bez żadnych niedoskonałości będzie najbardziej pożądana. Efekt make-up no make-up, widoczne pory skóry, gładkość, świeżość, młodość. Jeśli nie ma takiej potrzeby, nie nakładaj podkładu – pozwól skórze oddychać i postaw na pielęgnację. Policzki będą naturalnie zaróżowione, modny będzie kolor wiśniowy – Cherry Pop, a także nieoczywisty, prawie fioletowy – Loganberry. 

allure.com

Glow

Jedną z najczęściej wykorzystywanych technik okaże się glossy i efekt glow. Wszystko w nadchodzącym sezonie będzie bardzo nawilżone, roztarte, a skóra podobnie jak wiosną i latem – dalej będzie glow. Jesienne must have to rozświetlacz i błyszczyk. Wykorzystanie światła w makijażu będzie najlepiej wyglądać przy użyciu różnorodnych produktów; glow z brokatem, glow na mokro, glow holograficzny, a także glow uzyskiwany za pomocą olejków, rozświetlaczy czy błyszczyków.

harpersbazaar.com

Free Style dla profesjonalistów

Z wielkim przytupem wraca free style w makijażu – czyli najtrudniejsza i najbardziej wypracowana wersja niedbałości. Ekspresja, remiks kolorów, mieszanie barw i struktur. Inspiracja kulturą globalną – makijaż rozumiany jako odpowiedź na otaczający nas świat. Tak jak sztuka, traktuje go czasami prześmiewczo, czasami jest zbyt przerysowany, zmusza do myślenia, jest uzupełnieniem trendów popkultury. We Free Style Make-up można zauważyć wiele struktur i wiele form, przenikających się nawzajem. Glossy na powiece, albo delikatnie welurowe usta połączone ze złotą farbą o ciężkim wykończeniu.

>>> Zobacz ofertę MAC Cosmetics

allure.com

Co mówi Pantone?

Ciemne usta – ciepły, orzechowy, błyszczący brąz jest w tym sezonie kolorem kluczem. Kolor Pantone Pine Cone i Black Coffee to te, które okażą się najmodniejsze. Usta wystąpią też w kolorze różu, lekko rozmyte. To, co nie każdemu może się spodobać, to powrót do ciemnej konturówki i jasnego wnętrza ust. Pomadki w kolorach Purple Emerges, czy Reddended Brown to te, w które warto się zaopatrzyć. Przy aplikacji tych kolorów ważna będzie precyzja wykonania.

allure.com

Wyrafinowana kolorystyka

Makijaż monochromatyczny z wykorzystaniem tylko jednego produktu wraca do gry. Wyrafinowana kolorystyka, często eksperymentalna, pozwala na uzyskanie kolorów poprzez mieszanie barw o różnych strukturach, wyciąganie gradientu tak aby z jednego koloru uzyskać kilkanaście odcieni. W nadchodzącym sezonie warto eksperymentować – wymieszanie pomadki z płynnym rozświetlaczem da przepiękny efekt na policzkach czy ustach. W makijażu uwzględniamy ciepło i temperaturę koloru, nostalgiczne barwy zestawione w kontraście z jaskrawymi elementami.

allure.com

Makijaż oczu

Do mody wraca styl glamour – cienie matowe i metaliczne, które w makijażu modowym aplikowane są nie tylko na na powiekę ale także wokół powieki, pod brwiami, na skroniach. Stosujemy wyblakłe kolory morskie, uwieczniane na rozmytych ujęciach fotograficznych. Kolorem uwielbianym w nadchodzącym sezonie będą zielenie. Na sesjach fashion, przy makijażu oczu wykorzystujemy techniki malarskie, dla uzyskania nieco buntowniczego look’u, mazy czy splashe w kolorze Ripe Berry bądź Sydney Blue. Na powiekach spotkamy także kolory i techniki high gloss w odcieniach Pantone – Fire Opal i Mystic Green.

allure.com

Niezbędniki w jesiennej kosmetyczce

Biorąc pod uwagę trendy w makijażu nadchodzącego sezonu warto zainwestować nie tylko w modne, ale i praktyczne produkty. Na pewno przyda się piękny rozświetlacz i lekki podkład lub BB cream. Kolory cieni dobieraj przede wszystkim do tęczówki oka, ale pamiętaj o najmodniejszych zieleniach i błękitach. Na wieczorne wyjście idealny będzie brokat, którego odrobinę można dodać także do pomadki. Nie bój się eksperymentować! Mieszaj kolory i łącz kosmetyki o różnych barwach i strukturach – bądź kreatywna! 

>>> Zobacz ofertę AVON

harpersbazaar.com

>>> Przeczytaj również: Business beauty look – rola makijażu i stylizacji w kreowaniu wizerunku

Autorka: Kasia Wrona – wizażystka, wykładowca makijażu oraz autorka bloga Make-up Manufacture. Absolwentka wielu prestiżowych szkół w Polsce i Los Angeles. Jej prace znajdziecie w magazynach, reklamach, telewizji. Na co dzień wykłada w krakowskiej szkole.