noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Farfetch planuje zwolnienia masowe

“To koniec Farfetch”. Platforma szykuje masowe zwolnienia, pracę stracą setki osób

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W obliczu trwających aktualnie wstrząsów w zarządzie Farfetch, luksusowy sprzedawca internetowy ma teraz zwolnić 25 do 30 procent swojej siły roboczej, wynika z najnowszych doniesień. 

Farfetch potwierdził w piątek, że firmę czekają ogromne zwolnienia. Pracę ma stracić od 25 do 30 proc. siły roboczej. Będzie to miało wpływ na około 2000 pracowników na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii i Portugalii.

Wynika to z notatki obejmującej całą firmę, wysłanej do pracowników Farfetch. Do informacji dotarł również portal Drapers, który jako pierwszy poinformował publice o planowanych zwolnieniach. w której poinformowano o tej wiadomości i stwierdzono, że Według oficjalnych informacji posunięcie to ma stanowić część działań nowego właściciela platformy – spółki Coupang i mieć na celu „usprawnienie działalności”.

Rozmowy z osobami dotkniętymi zwolnieniami rozpoczną się w Portugalii [16 lutego], a w Wielkiej Brytanii i innych krajach od [19 lutego]” – ujawniła wewnętrzna notatka. „Postanowiliśmy usprawnić działalność, abyśmy mogli działać z pozycji siły finansowej (…). Choć przejście przez ten proces nigdy nie jest łatwe, była to decyzja konieczna, aby zabezpieczyć przyszłość naszej firmy” – brzmiał ciąg dalszy informacji.

Przypomnijmy, że informacja o planowanych zwolnieniach pojawiła się tuż po ujawnieniu, że założyciel i dyrektor generalny platformy – José Neves, ma ustąpić ze stanowiska. Farfetch opuści również kadra innych zarządzających, w tym dyrektor finansowy firmy, dyrektor ds. produktu, dyrektor ds. platformy, dyrektor ds. marketingu i dyrektor operacyjny. To następstwo przejęcia platformy przez południowokoreańską firmę Coupang. Transakcja została sfinalizowana zaledwie miesiąc temu.

Jeden z byłych dyrektorów Farfetch, który odszedł z firmy w 2023 r., powiedział w rozmowie z portalem Drapers: „Odejście znacznej części zespołu kierowniczego wyższego szczebla wraz z planowanymi szeroko zakrojonymi zwolnieniami oznacza koniec Farfetch, jaki znaliśmy i oznacza to początek wyraźnie odmiennego biznesu pod przywództwem Coupanga”.

Dowiedz się więcej: Farfetch bez CEO. Jose Neves odchodzi ze stanowiska

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

Farfetch

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES