Siostry Jenner pozwane za naruszenie praw autorskich

521

Kendall i Kylie Jenner muszą zmierzyć się z pozwem sądowym o naruszenie praw autorskich. Tym razem na celowniku znalazła się ich marka Kendall+Kylie.

W ostatnim czasie obie siostry Jenner promowały kolekcję oversize’owych t-shirtów z ikonami i legendami muzyki. Na koszulkach pojawili się m.in. Ozzy Osbourne, Tupac czy Notorious B.I.G.

>>>Czytaj również: Polska artystka podnosi głos w sprawie jej skopiowanego dzieła

Zamiast sprzedażowego sukcesu Kendall i Kylie otrzymały pozew od fotografa TMZ Mike’a Millara za bezprawne używanie zdjęć Tupaca jego autorstwa. TMZ udostępniło także dokumenty, które jasno wskazują, że Miller nigdy nie zgodził się na użycie tego obrazu na koszulkach za 125 dolarów.

Przedstawiciel rodziny – Todd Wilson skomentował, że sprawa jest absurdem, ponieważ siostry nie miały nic wspólnego z projektowaniem t-shirtów. Kendall i Kylie wyraziły zgodę na projekt licząc, że ich marka sama zajmie się sprawami formalnymi oraz prawnymi. To jak pozywanie aktora za rolę w filmie – powiedział Wilson.

Czy rzeczywiście? Sygnując markę własnym imieniem i nazwiskiem należałoby zainteresować się jej działalnością oraz projektami. Faktem jest, że siostry Jenner traktują ją jako kolejny biznes, jednak myślenie w ten sposób może kończyć się właśnie tak, jak w tym przypadku – w sądzie.

Autor: Kaśka Michalak