noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Nike zredukuje 2 proc. siły roboczej. Kto straci pracę?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Gigant zajmujący się produkcją i sprzedażą odzieży sportowej poinformował o ruchach mających na celu obniżenie kosztów stałych. W tym celu zmniejszy liczbę pracowników o około 2 proc. Jakie stanowiska są najbardziej zagrożone utratą etatu?

Nike tnie koszty zwalniając pracowników

Spółka Nike zmniejszy globalne zatrudnienie o około 2 proc. Nieznana jest dokładna liczba likwidowanych etatów. Wiadomo natomiast, że w tej chwili z omawianym podmiotem współpracuje około 83 700 osób na całym świecie. – Wprowadzane działania pozwolą nam odpowiednio kalibrować rozmiarem naszej organizacji. Chcemy wykorzystać pojawiające się możliwości do rozwoju. Zainteresowanie sportem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem nigdy nie było większe – skomentował rzecznik Nike.

Wydaje nam się jednak, że redukcje zatrudnienia są przede wszystkim wynikiem ogłoszonego w grudniu planu znalezienia oszczędności. Spółka poszukuje dodatkowych 2 mld USD, które chce pozyskać dzięki zmniejszeniu liczby pracowników oraz uproszczeniu oferty produktów. Nike nie ujawnia, które działy są najbardziej narażone na zwolnienia. Spółka poinformowała natomiast, że redukcja zostanie przeprowadzona w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się w piątek i potrwa do przyszłego tygodnia, a drugi zostanie zakończony do końca czwartego kwartału.

Przeczytaj również: Słynna marka kosmetyczna łączy siły z F1® Academy. “Chcemy uwolnić magię pewności siebie”

Zachowanie kursu spółki Nike

W ciągu ostatniego tygodnia walory producenta odzieży sportowej zyskały na wartości 2,55 proc. W piątek, przed godziną 14:00, za każdą akcję Nike musimy zapłacić 106,05 USD. Sprawdziliśmy dane z ostatnich 52 tygodni. Wskazują one na średni poziom bieżącej wyceny walorów giganta. W przedstawionym okresie maksymalna wartość jego akcji wyniosła 128,68 USD, natomiast najniższa 88,66 USD.

Przeczytaj również: Farfetch bez CEO. Jose Neves odchodzi ze stanowiska

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES