„Marek Piechocki, LPP: Walczymy o polskie miejsca pracy i nie pozwolimy na masowe bankructwa”

507
mat. prasowe LPP

Będziemy otwierali nowe sklepy, ale na nowych warunkach. One generują nam przychody i zastępują te sklepy, w przypadku których nie możemy porozumieć się z wynajmującymi. Na pewno będziemy tworzyli nowe sklepy w każdym miejscu, gdzie będą one rentowne – mówi w drugiej części wywiadu dla SCF News/Retailnet.pl Marek Piechocki, Prezes Zarządu LPP.

Musieliśmy zatrzymać wiele procesów inwestycyjnych. Wciąż nie wiemy jak przejdziemy przez ten kryzys. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy jesienią nie będziemy mieli drugiej fali pandemii. W związku z tym dzisiaj musimy skoncentrować się na tym jak przeżyć. To, że mamy prawie 300 milionów straty, czy to, że nie wypłacimy naszym akcjonariuszom dywidendy pokazuje, że walczymy o przeżycie. Dlatego musieliśmy zrewidować wielkie cele inwestycyjne takie jak centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim czy biurowce w Gdańsku – mówi Marek Piechocki. / retailnet.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

>>> Przeczytaj również: „Marek Piechocki, LPP: naszym celem nie jest charytatywne wspieranie właścicieli topowych galerii”