Na ile sposobów można zaprojektować sukienkę z koła. VICHER „Wild at heart” SS20

204
fot. Łukasz Pukowiec

Mocne sylwetki, kobiece detale i żywioł eksplodujący kolorami to propozycje duetu VICHER „Wild at Heart” na sezon SS 2020.Kolekcja nie bez przyczyny osadzona jest w kalifornijskim klimacie wzgórz, nieba i oceanu – to tutaj mieszają się żywioły. Wiatr, woda i słońce – to znaki rozpoznawcze każdej kolekcji VICHER.

Wiatr – a właściwie wicher – niesie zamaszyste, jedwabne suknie, których nasycone barwy wywołują fale endorfin i dobrych skojarzeń. Projektantki VICHER znane są z niespotykanego wyczucia koloru, umiejętnie łączą barwy stojące na przeciwległych biegunach i w zaskakujących połączeniach pokazują je w każdej kolekcji. Autorskie, ręcznie wykonane ilustracje zostały przeniesione na tkaniny, by projekty stały się niepowtarzalne. Tak jak motyw zebry w dwóch wydaniach – w klasycznym biało-czarnym zestawianiu i mocnym zderzeniu kolorystycznym, ale w lekkiej, niemalże transparentnej tkaninie. 

Charakterystyczne dla VICHER są nie tylko ręcznie wykonywane ilustracje, ale także ręczne plisowania powstające w małych manufakturach w Polsce. Autorskie ilustracje przywodzą na myśl dzikie zakątki, ale dzięki formom zyskały miejski i nowoczesny charakter.

Motywem przewodnim konstrukcji projektów z kolekcji VICHER SS 2020 jest koło jako symbol nieskończoności, odradzania się i doskonałości. Forma koła została zastosowana w sukniach – promieniste plisowania tworzą formę słońca. Podobnie jest w przypadku rękawów – w większości projektów przybrały one czyste formy koła, choć czasem są ozdobne, mają ręczne strzępienia. Dzięki zastosowaniu delikatnego jedwabiu i wielowarstwowości projektantki uzyskały w sylwetkach złudzenie trójwymiarowości. 

Na sezon SS 2020 marka VICHER  proponuje mocne kobiece sylwetki z podkreślonymi ramionami i talią, przewiązaną skórzanym pasem ozdobionym metalowymi kulkami, co nadaje projektom charakteru. Na sezon wiosna-lato projektantki proponują także dżinsowe total looki oraz lekkie, ale nasycone kolorem, jedwabne suknie i bluzki. W kolekcji pojawiły się warte uwagi projekty z dzikiego jedwabiu w soczystym kolorze magenty. Z kolei kurtki, płaszcze czy sukienki typu „tent dress” – luźne, nieoczywiste, a zarazem zmysłowe – stanowią wyraz łączenia kobiecego i męskiego świata, zawsze obecnego w kolekcjach marki.

Kolekcja VICHER SS 2020 jest wyrazem kobiecych namiętności i pragnień, pogoni za wolnością i autentycznością. Dychotomia kobiecej natury nie dająca się zamknąć w regułach – to właśnie VICHER, czyli projekty tworzone przez kobiety dla kobiet.

Kolekcja VICHER „Wild At Heart” SS 2020 składa się z 30 looków. Autorem zdjęć do kampanii wizerunkowej już po raz piąty był Łukasz Pukowiec. Za stylizację kolekcji, po raz trzeci, odpowiadała Ewelina Gralak – znana za granicą polska stylistka nowej fali. Jedną z twarzy kampanii VICHER jest Alice Metza – top modelka, która wzięła udział w kampaniach m.in. dla takich marek jak: Vera Wang FW 20/21, Jeremy Scot / Moschino SS 2017, Givenchy, Valentino SS 2016, Alexander Wang SS 2017, Coach.

Zdjęcia wizerunkowe i lookbook zostały wykonane w Los Angeles.

fot. Łukasz Pukowiec
fot. Łukasz Pukowiec
fot. Łukasz Pukowiec
fot. Łukasz Pukowiec
fot. Łukasz Pukowiec
fot. Łukasz Pukowiec
fot. Łukasz Pukowiec