noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Majówka 2024. Czy sklepy będą otwarte? Na zdjęciu wózek zakupowy.

Majówka 2024: kiedy są otwarte sklepy?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Majówka zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią pytanie o godziny otwarcia sklepów. W tym roku długi weekend majowy wypada od 27 kwietnia do 3 maja, obejmując dwa dni ustawowo wolne od pracy: 1 maja (Święto Pracy) i 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja). Czy sklepy będą otwarte w majówkę 2024? Sprawdzamy.

Majówka to doskonały czas na odpoczynek i spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy planujesz wyjazd za miasto, grill w ogrodzie, czy po prostu relaks w domu, ważne jest, aby zaplanować zakupy z wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania w ostatniej chwili. Dla wszystkich planujących zakupy przed majówką 2024, sprawdzamy, kiedy są otwarte sklepy na przełomie kwietnia i maja. 

Przeczytaj również: Majówka 2024: kiedy wziąć urlop, żeby mieć 9 dni wolnego?

Majówka 2024: kiedy sklepy będą zamknięte?

Majówka przypada na dwa dni ustawowo wolne od pracy. To 1 maja (Święto Pracy) i 3 maja (Święto Konstytucji 3 Maja). W te dni obowiązuje zakaz handlu. Oznacza to, że ani 1 maja ani 3 maja nie zrobimy zakupów w centrach handlowych ani w dyskontach typu Dino, Biedroka czy Lidl. Wyjątki stanowią jedynie małe sklepy prowadzone przez właścicieli lub członków ich rodzin.

Kiedy sklepy będą otwarte w majówkę?

27 kwietnia (sobota): W sobotę przed majówką większość sklepów będzie otwarta w standardowych godzinach.

28 kwietnia (niedziela): 28 kwietnia jest niedzielą handlową, więc sklepy będą otwarte w normalnych godzinach. To ostatni dzwonek, by dokonać weekendowych zakupów przed majówką. 

2 maja (czwartek): 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, więc większość sklepów będzie otwarta w standardowych godzinach.

30 kwietnia (wtorek): 30 kwietnia jest normalnym dniem roboczym, co oznacza, że sklepy będą otwarte w normalnych godzinach. To ostatni dzień przed 1 maja, aby dokonać zakupów. 

Warto wziąć pod uwagę fakt, że godziny otwarcia sklepów mogą się różnić w zależności od sieci handlowej i lokalizacji.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o ich godzinach otwarcia w majówkę, polecamy sprawdzić strony internetowe lub profile w mediach społecznościowych wybranych sklepów. Należy również pamiętać, że w niektórych miejscowościach mogą odbywać się lokalne wydarzenia lub uroczystości, które mogą wpływać na godziny otwarcia sklepów.

Czy centra handlowe są otwarte w majówkę?
Czy centra handlowe są otwarte w majówkę? / fot. Unsplash

Niedziele handlowe 2024. Czy zrobimy zakupy w maju?

Niestety, w maju 2024 nie ma żadnej niedzieli handlowej. Oznacza to, że sklepy będą zamknięte 5, 12, 19 i 26 maja. Zakaz handlu będzie obowiązywał również w czwartek 30 maja, czyli w Boże Ciało 2024.

Na obecny rok przypadło siedem niedziel handlowych. Kiedy wypadają niedziele handlowe 2024?

  • 28 stycznia
  • 24 marca
  • 28 kwietnia
  • 30 czerwca
  • 25 sierpnia
  • 15 grudnia
  • 22 grudnia 

Oznacza to, że ostatnia niedziela kwietnia, tj. 28 kwietnia 2024, jest niedzielą handlową. To jednocześnie ostatnia niedziela handlowa przed majówka 2024. 

Przeczytaj również: Co robić w Warszawie, gdy jest dobra pogoda? Przegląd ciekawych miejsc i atrakcji 2024

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES