Logo Shutterstocka nie zostało usunięte z projektu Balmain! Wpadka grafików?

316
źródło: Balmain / fashionweekdaily.com

Wpadki, wiadomo, zdarzają się każdemu. Jednak jeśli chodzi o największe modowe brandy, nad kolekcjami których czuwa potężny sztab specjalistów, możliwość pomyłki, wydawałoby się, graniczy z niemożliwym. Jak się okazuje, nie zawsze … Czy graficy Balmain popełnili błąd, czy ta gafa pojawiła się celowo?

Czujnemu oku Diet Prada nie umknie żadna wpadka. Wczoraj twórcy instagramowego portalu wyłapali pewien interesujący niuans na kurtce z ostatniej kolekcji Balmain. Otóż na tyle motocyklowej bomberki, które pokrywa potężna grafika, wyłapano … znak wodny Shutterstock‚a. Znajduje się ono dokładnie w prawym górnym rogu nadruku. Zresztą, przyjrzyjcie się bliżej:

Czy oznacza to, że Balmain nie zapłaciło za użytą grafikę? Znak wodny Shutterstock pojawia się wyłącznie na nieopłaconych zdjęciach, skopiowanych nielegalnie z sieci. Gdy to zakupione jest zgodnie z zasadami, logo jest usuwane, by nabywca mógł wykorzystać je do własnego użytku. Czy może jednak marka nabyła licencję do grafiki, jednak w wyniku błędu został użyty nieodpowiedni plik?

W obliczu tej sytuacji pojawia się pytanie: potężna wpadka czy może celowy zabieg, by wzbudzić zainteresowanie mediów? Jeśli chodziłoby o Vetements czy Balenciagę, chyba nie mielibyśmy wątpliwości. Co do samego Balmain, już nie jesteśmy aż tak pewni!

Jak donosi portal Fashion Week Daily, przedstawiciele Balmain nie udzielili jeszcze odpowiedzi w tej kwestii. Gdy tylko marka przedstawi swoje stanowisko, pospieszymy Wam o tym donieść!

>>> Zobacz również: Ku przestrodze: 5 faktów o podróbkach