Zmarła legendarna gwiazda fryzjerstwa

172
źródło: nicematin.com

3 kwietnia odszedł Jean Louis David – francuski fryzjer, który zasłynął z wprowadzenia sztuki cieniowania włosów. Zmarł w wieku 85 lat w Szwajcarii.

Urodził się w 1934 roku we francuskim mieście Grasse. W wieku 17 lat prowadził salon fryzjerski swojej babci, a w latach 50 opuścił swój rodzinny region i rozpoczął karierę we francuskiej stolicy.

Jedną z jego pierwszych klientek była hollywoodzka gwiazda filmu Hitchcocka „Zimne poty” – Kim Novak, To właśnie dzięki stylizowaniu aktorki Jean Louis David stał się znany na całym świecie. W 1961 roku otworzył pierwszy salon fryzjerski w Paryżu, wprowadzając równocześnie swój znak rozpoznawczy – cieniowanie włosów – co na zawsze zrewolucjonizowało świat fryzjerstwa.

W ten sposób Jean Louis David stał się prawdziwym przedsiębiorcą i zaczął otwierać franczyzy pod swoim nazwiskiem. W 2002 roku marka została sprzedana amerykańskiej grupie Regis Corporation, a następnie w 2008 roku Grupie Provalliance Franck Provost. Dzisiaj, istnieje 1000 salonów marki Jean Louis David na całym świecie, w których eksperci kontynuują dzieło swojego mistrza.

Tekst: Kinga Ambrożkiewicz

>>> Przeczytaj również: Kłopoty Fenty Beauty? Rihanna wycofuje jeden ze swoich produktów