Ta aplikacja pomaga kobietom w znalezieniu pracy! Czym jest Her Impact?

1397
Magdalena Linke-Koszek, Fot. mat. prasowe

Magdalena Linke-Koszek, polska dziennikarka i prawniczka, stworzyła aplikację, która ma pomóc kobietom na rynku pracy. Kobiety ciągle walczą o swoje prawa, ale statystyki mówią jedno: na wyższych szczeblach − bezpośrednie przełożone to kobiety, ale właściciele firm to najczęściej mężczyźni. Hasło przewodnie Magdy to #girlpower, dlatego z ogromnym zaangażowaniem wspiera młode kobiety. Jak działa Her Impact?

Niestety w dalszym ciągu spotykamy się z tym, że kobiety są niedoceniane, a ich sytuacja na rynku pracy wciąż prezentuje się gorzej niż u mężczyzn.Tak narodził się pomysł Magdy, aby wesprzeć działania kobiet. Jej aktywne działanie na rzecz młodych kobiet rozpoczęło się dużo wcześniej. Od 2018 roku współtworzy dla nich społeczność Young Women Ledares i pomaga im m.in. zakładać firmę, zarządzać czy dbać o komunikację i PR. Jak działa Her Impact? Na kilka naszych pytań odpowiedziała pomysłodawczyni aplikacji, Magdalena Linke-Koszek. 

Jak zrodził się pomysł Her Impact? 

Na pomysł Her impact wpadłam w zeszłym roku. Zaczęłam zastanawiać się nad tym, co więcej mogę zrobić dla młodych dziewczyn. Jak sprawić, żeby za kilka lat zobaczyć je na wysokich stanowiskach w korporacjach albo w roli spełnionych właścicielek firm. Zaczęłam naturalnie kierować się ku rozwiązaniom digitalowym. Jestem przekonana, że tylko w taki sposób mamy szansę przekazać kobietom właściwe narzędzia do rozwoju. Każda z nas jest inna, są dziewczyny mniej otwarte, które wolą w domowym zaciszu udzielać się na forach albo skorzystać z mentoringu. Her impact nie wyklucza nikogo. Wręcz przeciwnie, poprzez swoją dostępność 24/7 umożliwia młodym realne wsparcie.

W jaki sposób działa aplikacja?

Warto podkreślić, że jest to aplikacja webowa. To nowy rodzaj technologii, oznacza, ze na każdym urządzeniu wygląda tak samo i nie musimy jej pobierać w sklepie. Wystarczy ze zarejestrujemy się przez stronę www w przeglądarce. W aplikacji znajdują się materiały edukacyjne przygotowane przez ekspertów z siedmiu krajów. Dodatkowo eksperci są gotowi do udzielania odpowiedzi na pytania z najróżniejszych dziedzin. Są też oferty pracy, różnorodne zniżki oraz – co bardzo ważne – społeczność! Każda użytkowniczka tworzy swój profil, gdzie wskazuje w czym chce i może pomóc pozostałym. Takie podejście ma kształtować wzajemna współpracę zamiast niezdrowej konkurencji.

Apka HerImpact, Fot. mat. prasowe

Dlaczego aplikacja jest skierowana wyłącznie do kobiet? 

Niestety potrzeba jeszcze wielu działań aby kobiety zostały na równi z mężczyznami włączone w rynek pracy. Cieszę się, że dużo się w tym kierunku dzieje, zarówno na poziomie rządowym jak i w sektorze prywatnym. Czuję jednak, że prawdziwa rewolucja dopiero przed nami. Na pocieszenie mogę dodać, że wśród naszych ekspertów są też mężczyźni oraz, że aplikacja nie wykrywa płci, a więc de facto nie wyklucza obecności mężczyzn. 

Mocno wierzymy, że w końcu kobiety zostaną docenione i podobnie jak Magda, chcemy w przyszłości zobaczyć kobiety na wysokich stanowiskach. Aplikację Her Impact można już pobierać. Zajrzyjcie na instagram @herimpact.co, gdzie uzyskacie więcej informacji. 

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najważniejsze przyczyny braku awansu w pracy