Jackob Buczyński odmówił wystąpienia w TVP ze względów etycznych. Projektant namawia do tego inne gwiazdy

Jackob Buczyński na swoim profilu na Instagramie udostępnił rozmowę z dziennikarką „Pytania na Śniadanie”, która zaprosiła go wystąpienia w programie. Młody projektant odmówił przyjęcia zaproszenia, a co za tym idzie bezpłatnej promocji w telewizji śniadaniowej. Przyznał, że byłoby to niezgodne z jego wartościami, ponieważ „PnŚ” należy do TVP, które znane jest z negatywnego nastawienia do, chociażby społeczności LGBTQ+, do której należy Buczyński. 

TVPis i “Pytanie na Śniadanie”

Nie od dziś wiele osób na telewizję publiczną mówi TVPiS. Stacji zarzuca się bliską relację z władzą i panuje powszechne przekonanie, że telewizja, którą zarządza Jacek Kurski, jest narzędziem w rękach Prawa i Sprawiedliwości. A na jej antenie rozpowszechniane są przekonania zbliżone do wartości deklarowanych przez partię rządzącą. Niechęć do społeczności LGBTQ+, specyficzne podejście do kwestii ekologii czy obecnie brak poszanowania praw kobiet. Na tle takiego działania telewizji funkcjonuje również poranny program śniadaniowy „Pytanie na Śniadanie”. Cechuje się on niezobowiązującym charakterem panującym na planie oraz luźnymi treściami, które pokazywane są w programie. Tematy poruszane na jego antenie dotyczące zdrowia, mody, rodzicielstwa odbiegają od kwestii społecznych i politycznych, więc wiele osób nie kontuje programu z kontrowersyjnymi działaniami stacji. 

Jackob Buczyński odmawia występu w telewizji publicznej

Takiemu stanu rzeczy postanowił sprzeciwić się Jackob Buczyński projektant praktykujący trend upcyclingu w modzie. Opublikował on na swoich kanałach społecznościowych zrzut ekranu rozmowy z dziennikarką „PnŚ”. Z konwersacji możemy wyczytać, że Buczyński nie przyjmuje zaproszenia do śniadaniówki ze względu na różnicę w poglądach i wartościach, jakie wyznaje projektant a telewizja publiczna. Jackob Buczyński zrezygnował z bezpłatnej promocji w największej stacji w kraju ze względów etycznych. Do tego samego zachęca też inne gwiazdy zapraszane do programu. Wielu internautów pochwaliło działania projektanta, wśród nich modelka i aktywistka Marta Dyks, aktorka Magda Szejbal czy blogger i ekspert od marketingu Sebastian Bryks. Wpis Jackoba Buczyńskiego zobaczycie TUTAJ.

>>> Przeczytaj również: „Netflix zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości”- Arcybiskup Gądecki komentuje najpopularniejszy serwis

Newsletter

FASHION BIZNES