noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Grupa CCC inwestuje w spółkę specjalizującą się w ekspresowych dostawach przesyłek

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Grupa CCC, lider sektora obuwniczego i rynku e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej, zostanie mniejszościowym udziałowcem Xpress Delivery – firmy technologicznej rozwijającej ekspresowe dostawy. Spółki rozpoczęły współpracę 9 miesięcy temu wprowadzając usługę CCC Express, która spotkała się z zainteresowaniem konsumentów. Dziś w jej ramach klienci CCC w 37 miastach w Polsce mogą korzystać z darmowej, realizowanej nawet w 90 minut, dostawy produktów zakupionych online. Inwestycja Grupy jest kolejnym etapem pogłębiania współpracy pomiędzy spółkami, które w kolejnych miesiącach zamierzają znacząco rozszerzyć zakres usługi CCC Express.

Xpress Delivery dostarcza rozwiązania logistyczne i IT w obszarze ekspresowych dostaw przesyłek. – Od dziewięciu miesięcy wspólnie z Xpress Delivery z sukcesem rozwijamy usługę CCC Express, która spotkała się z zainteresowaniem klientów. Widzimy w rynku ekspresowych dostaw, duży potencjał. Stając się udziałowcem Xpress Delivery będziemy mogli jeszcze bardziej zacieśnić naszą współprace, poprzez udostępnienie usługi na rynkach zagranicznych oraz w nowych kanałach sprzedaży – mówi Karol Półtorak, Wiceprezes Zarządu Grupy CCC ds. Strategii i Rozwoju. – Współpraca ta wpisuje się w nasze cele strategiczne rozwijania unikalnego ekosystemu handlu poprzez budowanie doświadczenia i wygody dla klientów. Dzięki niej, dziś w naszym portfolio znajduje się usługa, która jest kolejnym przełomem w zakresie obsługi konsumenta.

– Jesteśmy dumni, że już po kilku miesiącach od wdrożenia klient inwestuje w naszą spółkę. Jest to najlepszy dowód potwierdzający kierunek i jakość oferowanych przez nas usług – mówi Dariusz Piotrowski, CEO i współzałożyciel Xpress Delivery.

Usługa CCC Express została wprowadzona w listopadzie ubiegłego roku. Aby z niej skorzystać, wystarczy podczas zakupów w sklepach internetowych sieci wybrać opcję „dostawa tego samego dnia”. Wtedy też kurier dostarczy produkty do klienta nawet w 90 minut od momentu złożenia zamówienia. Przesyłki są realizowane bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych. 

Ze względu na duże zainteresowanie kupujących ekspresowymi dostawami, Grupa CCC stopniowo rozszerza liczbę miejscowości, gdzie usługa ta jest dostępna. Obecnie jest to już 37 miast w Polsce. Natomiast we wrześniu, z dostaw tego samego dnia będą mogli korzystać także klienci eobuwie.pl w największych aglomeracjach w kraju oraz w czeskiej Pradze.

Dostawy ekspresowe bezpośrednio ze sklepów dopełniają nasz model omnichannel. Widzimy duże zainteresowanie tą usługą, dlatego sukcesywnie wprowadzamy ją w nowych lokalizacjach. Co więcej, na bazie doświadczeń CCC, wdrażamy tę funkcjonalność także dla klientów eobuwie.pl, a w szerszej perspektywie czasowej udostępnimy ją również dla konsumentów Modivo – mówi Konrad Jezierski, Dyrektor ds. Rozwoju Omnichannel w Grupie CCC.

>>> Przeczytaj również: Kto pierwszy, ten lepszy. Dlaczego firmy oferują 60-minutowe dostawy?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES