Fendi zorganizuje pokaz ku pamięci Karla Lagerfelda

122
źródło: harpersbazaar.my

W lutym świat mody obiegła smutna wiadomość o śmierci Karla Lagerfelda. Fendi postanowiło złożyć projektantowi pożegnalny hołd, organizując pokaz, który przypomni najlepsze kreacje stworzone przez Mistrza. 

Jak donosi WWD, Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH, pragnie uczcić pamięć Lagerfelda pokazem couture, który przypomni wszystkie jego kreacje ze współpracy z Fendi. Była to prawdopodobnie najdłuższa współpraca pomiędzy projektantem a domem mody, która pozostawiła niesamowite dziedzictwo w Fendi – wyznał Arnault w rozmowie z portalem.

Wydarzenie odbędzie się 4 lipca w Rzymie. Pieczę nad pokazem ma sprawować Silvia Venturini Fendi wraz z zespołem kreatywnym. Dokładna lokalizacja show nie została jeszcze potwierdzona. Wybór Rzymu nie był tutaj przypadkowy – to właśnie w stolicy Włoch odbył się słynny pokaz Fendi w 2016 roku, zorganizowany z okazji 90 rocznicy istnienia marki.

>>> Zobacz również: Szkice Karla Lagerfelda już wkrótce w sprzedaży

Przypomnijmy, że Karl Lagerfeld był dyrektorem kreatywnym marki przez 54 lata. Ostatnia kolekcja Lagerfelda dla Fendi została zaprezentowana w Mediolanie zaledwie kilka dni po śmierci projektanta.  Mówi się, że Lagerfeld dopracowywał szczegóły tego pokazu do swoich ostatnich dni.

Więź między Karlem Lagerfeldem a Fendi to najdłuższa historia miłosna w świecie mody, którą będziemy wspominać jeszcze przez wiele lat. Jestem głęboko zasmucona jego odejściem i ogromnie poruszona jego nieustanną troską i wytrwałością aż do ostatnich chwil. Kiedy zadzwoniłam do niego kilka dni przez ostatnim pokazem, jego jedyne przemyśelania dotyczyły bogactwa i piękna kolekcji. To było prawdziwe świadectwo jego charakteru. Będzie mi go ogromnie brakować – wspominała swojego przyjaciela Silvia Venturini Fendi niedługo po pokazie.

>>> Zobacz również: Virginie Viard zastąpi Karla Lagerfelda w domu mody Chanel