Szkice Karla Lagerfelda już wkrótce w sprzedaży

157
źródło: Choupette Lagerfeld/Facebook

125 orginalnych szkiców Karla Lagerfelda zostanie wystawione na sprzedaż, która odbędzie się na Florydzie jeszcze w tym miesiącu.

Lagerfeld był dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Chanel od 1983 roku, a także dyrektorem kreatywnym włoskiego domu mody Fendi. Niedługo minie dwa miesiące od jego śmierci.

Karl był znany między innymi ze swojego zamiłowania do sztuki. Nie jest również tajemnicą, że uwielbiał szkicować. Wystawiona na aukcję kolekcja to rysunki, które malował przez długi okres swego życia, uwzględniając nawet szkice z wczesnych czasów jego kariery, kiedy to pracował dla Domu Tiziani, w latach 60-tych.

Szkice były jego własnością prywatną i są niezwykle rzadkim okazem, ponieważ Mistrz Chanel często wyrzucał swoje rysunki.

Dwa najcenniejsze szkice, które zawiera ta kolekcja, zostały narysowane przez Karla dla samej Elizabeth Taylor i zostały wycenione na około 1000 USD oraz 3000 USD.

Sprzedaż jest prowadzona przez Urban Culture Auctions we współpracy z Palm Beach Modern Auctions. Aukcja ma się odbyć 18 kwietnia na Florydzie i na pewno przyciągnie największych fanów jego działalności.

Tekst: Kinga Ambrożkiewicz

>>> Przeczytaj również: Trwa ostatnia wystawa twórczości Karla Lagerfelda