FashionDeli – młode Polki rewolucjonizują rynek mody w Portugalii

1124

Alexandra Jolie Su, Sylwia Cylwik oraz Ines Alessandra Gomes zorganizowały pierwsze targi niezależnej mody autorskiej w Lizbonie! W luksusowej dzielnicy Principe Real projekty młodych projektantów podziwiały prawdziwe tłumy Portugalczyków, ale też goście z całego świata.

FashionDeli Lisbon Fashion Market, bo tak brzmi pełna nazwa projektu, to pierwsza w Portugalii platforma wspierająca portugalskich młodych projektantów w dotarciu do klienta, prasy i influencerów. Misją FashionDeli jest zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki robimy zakupy modowe – dlatego tak ważny dla organizatorek jest odpowiedni dobór projektantów oraz stworzenie niesamowitej atmosfery do spędzania wolnego czasu, nawiązywania współpracy i wymiany doświadczeń oraz kontaktów.

Przyciągnęłyśmy nie tylko Portugalczyków, ale też międzynarodowe środowisko klasy kreatywnej, licznie reprezentowane w Lizbonie przez designerów, projektantów i stylistów. W trakcie dwóch dni targów pojawiły się też setki turystów. Wszyscy byli zachwyceni ideą i atmosferą – mówi Sylwia Cylwik.

Źródło: materiały prasowe

Projektanci FashionDeli

Goście pierwszego FashionDeli mieli okazję zobaczyć kolekcję Liliany Afonso i Rity Carvalho, markę Fair Retail, która jest dowodem na to, że odpowiedzialna moda może być nowoczesna i minimalistyczna oraz jubilerkę Lilianę Alves, która własnoręcznie tworzy wyjątkowe dzieła sztuki.

Swoją kobieco-awangardową kolekcję pokazała również Jolie Su – absolwentka MSKPU, która obecnie kończy studia magisterskie na kierunku Branding w Modzie na IADE-Creative University w Lizbonie. Portugalia bardzo się zmieniła w przeciągu ostatnich kilku lat i portugalska moda także. Powstaje bardzo dużo marek, a młodzi projektanci zaczęli robić naprawdę dobre kolekcje. Do Portugalii przeprowadza się dużo kreatywnych osób, bo życie tu jest fajne i inspirujące. Farfetch, Chic by Choice, Marques/Almeida sprawiają, że Portugalia przestaje kojarzyć się tylko z t-shirtami Zary, a zaczyna z kreatywnością, przedsiębiorczością i talentem! – zauważa Alexandra Jolie Su.

Czytaj również: “Czym się różnią targi mody od pop-up store? Porównujemy te dwa kanały sprzedaży”

FashionDeli Lisbon Fashion Market jest pierwszym cyklicznym wydarzeniem w kraju, na którym zaprezentować swoje projekty mogą projektanci rezydujący w Portugalii, stwarzając tym samym autorom kolekcji niepowtarzalną szansę osobistego dotarcia do klienta, rozmowy z dziennikarzami, a także poznania się między sobą i nawiązania współpracy czy podzielenia się wiedzą i kontaktami.

Autor: Kaśka Michalak