noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Przedsiębiorstwo modowe Cocorose London wypuściło na rynek obuwie, w skład którego wchodzą buty sportowe ze skóry kaktusowej. Jak podaje producent, ich skład „spełniają wszystkie kryteria towaru wegańskiego, nadającego się do recyklingu”.

Cocorose London wprowadza na rynek obuwie ze skóry roślinnej

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Przedsiębiorstwo modowe Cocorose London wypuściło na rynek obuwie, w którego skład wchodzą buty sportowe ze skóry kaktusowej. Jak podaje producent, ich właściwości „spełniają wszystkie kryteria towaru wegańskiego, nadającego się do recyklingu”.

Przeczytaj również: Te marki połączyły siły w 2023 roku! Oto trzy najciekawsze współprace ostatnich miesięcy

Cocorose London – obuwie ze skóry roślinnej

Wprowadzenie nowej linii produktów stanowi przełom dla Cocorose London, ale także dla szerszej branży modowej i obuwniczej – komentował Janan Leo, założyciel marki. Dodał on, że wegański model „oferuje kobietom prawdziwie zrównoważony wybór, który może być zgodny z ich stylem życia i zasadami XXI wieku”. – Ponadto roślinne obuwie stworzone zostało z myślą o ponadczasowej estetyce, aby spodobać się jak największej liczbie osób dbających o środowisko – zaznaczył.

Omawiany model to niski but sportowy o nazwie „Kew” (w uznaniu Królewskiego Ogrodu Botanicznego Kew i jego pracy na rzecz globalnej różnorodności biologicznej). Jest on produkowany w Portugalii z organicznej skóry kaktusowej. Posiada trwałą sportową podeszwę w 30 proc. wykonaną z korka pochodzącego z recyklingu (wykorzystano wyrzucone korki po winach).

mat. prasowy

Przeczytaj również: Tekstylia z dwutlenku węgla? Ten start-up modowy już je tworzy 

Troska o środowisko

Janan Leo, założyciel Cocorose London podkreślił, że w przypadku tego rodzaju proekologicznego obuwia skóra kaktusowa „była naturalnym wyborem”. – Kaktusy są pochłaniaczami dwutlenku węgla. Plantacja o powierzchni 14 akrów może wchłonąć około 8 tys. ton CO2, ale jest również bardzo rozważna, jeśli chodzi o to, że nie wymaga niezbędnych zasobów wody – tłumaczył.

Wprowadzenie modelu „Kew” to z pewnością kolejny krok na drodze marki do zmniejszenia poziomu emisyjności gazów cieplarnianych. Cocorose London jest zwolennikiem slow fashion oraz produkcji w małych partiach. W przeszłości przedstawiciele marki nadzorowali programy koncentrujące się na sadzeniu drzew.

Przeczytaj również: Wybieramy najlepsze diety pudełkowe. Które są warte uwagi pod względem smaku i ceny?

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES