CCC

Akcja „Daj swoim butom drugie życie” we wszystkich sklepach CCC w Polsce

Większość z nas ma w szafie co najmniej jedną parę butów, której z różnych powodów nie nosi. „Daj swoim butom drugie życie” – to akcja w ramach której CCC zachęca do ich odpowiedzialnego zagospodarowania, w trosce o planetę.

Do tej pory firma zebrała ponad 80 tysięcy par butów, z których większość po segregacji i dezynfekcji trafiła na rzecz wsparcia potrzebujących. Specjalne pojemniki  dostępne są już we wszystkich sklepach CCC w Polsce, a także na wybranych rynkach zagranicznych. Firma stale poszerza zasięg akcji o kolejne lokalizacje. Poprzez akcję CCC promuje odpowiedzialność względem produktów oraz zasady gospodarki obiegu zamkniętego. 

Zbiórka obuwia

Akcja “Daj swoim butom drugie życie” wystartowała w ramach pilotażu w 2020 roku. Jej zasięg był stale rozszerzany, a dziś pojemniki dostępne są już we wszystkich sklepach CCC w Polsce oraz w wybranych salonach w Czechach, Słowacji, Węgrzech i Rumunii. Zbiórka stale wprowadzana jest do następnych lokalizacji, w tym planowane jest jej uruchomienie na kolejnych rynkach zagranicznych. Co więcej, osoby, które chcą wesprzeć innych i przyczynić się do minimalizowania ilości odpadów, mogą od tego roku oddawać obuwie także przez Paczkomat® InPost w ramach akcji EKOzwroty. CCC jest jej wyłącznym partnerem obuwniczym. 

CCC wspiera drugi obieg

Gospodarka obiegu zamkniętego, zwana inaczej gospodarką cyrkularną, dąży do maksymalizacji wykorzystania surowców i zmniejszenia ilości odpadów. Właśnie takie są założenia akcji „Daj swoim butom drugie życie”. CCC zbiera używane obuwie dowolnych marek, w każdym rozmiarze i fasonie. Nadające się do dalszego użytkowania obuwie zostaje poddane dezynfekcji a następnie jest przekazywane potrzebującym. Pozostałe pary trafiają natomiast do bezpiecznej utylizacji.

Większość zebranego w tym roku obuwia, po segregacji oraz dezynfekcji, trafiła na rzecz wsparcia potrzebujących obywateli Ukrainy za pośrednictwem różnych organizacji pomocowych, m.in. Caritas Polska oraz mniejszych organizacji działających bezpośrednio przy naszej wschodniej granicy. Obuwie przekazywane jest także do organizacji pomocowych wspierających bezdomnych, domy spokojnej starości czy jednostki pomocy społecznej.

– potwierdza Biuro prasowe Grupy CCC.

Spółka dąży do zamknięcia obiegu i racjonalnego wykorzystywania zasobów, w trosce o środowisko. Zgodnie ze strategią biznesową GO.25, której jednym z filarów jest zrównoważony rozwój.

Przeczytaj również: Krok w stronę zrównoważonej mody. The North Face uruchamia możliwość odsprzedaży używanych produktów

Newsletter

FASHION BIZNES