noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
BM mBanku obniżył cenę docelową dla akcji Allegro

BM mBanku obniżyło cenę docelową akcji polskiej spółki zajmującej się e-handlem

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

BM mBanku obniżyło cenę docelową akcji Allegro do 35,3 zł z 41,1 zł, wynika z opublikowanego 27 listopada raportu. Nie zmieniono natomiast rekomendacji. Ta została utrzymana na poziomie “kupuj”.

Przeczytaj również: Agnieszka Pruchnik i Sylwia Jaskulska z Answear.lab „Nasz wyróżnik to nie tylko inspirujące kolekcje limitowane, ale przede wszystkim inicjatywy prospołeczne mające na celu wsparcie kobiet” [wywiad]

Raport BM mBanku na temat Allegro

Publikacja omawianego raportu nastąpiła w momencie, w którym cena akcji polskiej spółki zajmującej się handlem internetowym wynosiła 29,64 zł. “Perspektywy na IV kwartał i na 2024 rok są dobre. Po pierwsze, nie spodziewamy się, by uzgodnione z InPostem wyższe stawki za dostawy zaszkodziły marży EBITDA, a po drugie, Polska jest gotowa na ożywienie wydatków konsumpcyjnych w 2024 r. dzięki wzrostowi płac i rządowym programom socjalnym (wakacje kredytowe, 800+, zerowy VAT na żywność, zamrożenie cen prądu itp.). Spowolnienie inflacji, w połączeniu z rosnącymi wydatkami gospodarstw domowych stworzą wspaniałe środowisko do wzrostu Allegro w 2024 roku” – napisano w raporcie.

BM mBanku prognozuje, że Allegro wypracuje w tym roku 2,49 mld zł skorygowanej EBITDA, a w 2024 roku wynik wzrośnie do 2,96 mld zł. Autorem rekomendacji opublikowanej przez dom maklerski założonego w 1986 roku banku jest analityk Paweł Szpigiel.

Przeczytaj również: Deinfluencerzy i marketing emocjonalny. Co jeszcze wpłynie na zachowania konsumentów w 2024 roku?

Bieżąca sytuacja na rynku – 4 grudnia 2023

W piątek spółka Allegro.eu Societe Anonyme rozpoczęła sesję z poziomu 28,96 zł. O 0,07 proc. wyżej niż na zamknięciu czwartkowego dnia notowań. W ciągu dnia, po godzinie 11:00 cena akcji zmalała do 28,68 zł, by następnie po 13:00 wzrosnąć do 29,52 zł. Na zamknięciu ponownie taniały zatrzymując się na poziomie 29,5 zł. W poniedziałek, przed godziną 10:00), walory Allegro drożeją o 0,25 proc. do 29,58 zł.

Przeczytaj również: Włoska it-girl nową twarzą Neonail

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES