Dom mody Alexander McQueen odpowiada na zarzuty o skopiowanie projektu sukni księżnej Kate

854
źródło: babble.com

Brytyjska marka Alexander McQueen odpowiedziała na zarzuty odnośnie skopiowania przez markę projektu Christine Kendall, projektantki mody ślubnej.

Kendall twierdzi, że suknia Kate Middleton była zainspirowana jej rysunkami, w związku z czym pozywa dom mody o naruszenie praw autorskich. Sprawa ta budzi spore kontrowersje, zważywszy na fakt, że suknia zaprojektowana przez Sarah Burton, dyrektor kreatywną Alexandra McQueena, światło dzienne ujrzała pierwszy raz w dniu ceremonii zaślubin w Londynie. Rzecznik prasowy domu mody zapewnia, że nie ma mowy o żadnej inspiracji, a Sarah Burton nie wiedziała o istnieniu Christine Kendall do momentu aż ta po raz pierwszy nie zarzuciła jej kradzieży jej projektu w około rok po królewskim ślubie.

Każda sytuacja dotycząca daleko idącej „inspiracji” odbija się w świecie mody szerokim echem. Pytanie czy w tej sytuacji Kendall nie chce rozdmuchać sprawy w celach autoreklamy. Przypomnijmy, że Sarah Burton w 2012 roku została odznaczona przez samą Królową Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi w branży modowej, a księżna Kate do dziś wybiera jej kreacje na wiele oficjalnych wystąpień.

Autor: Kasia Michalik