Wyjątkowy mural w Poznaniu. Zamiast farb stworzono go z… tekstyliów

110

W Poznaniu pojawił się oryginalny mural wykonany przez przez uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych. Zaskakuje tu niecodzienna technika wykonania – standardowe farby porzucono na rzecz tekstyliów! Dzieło stworzono z filcu i tiulu.

Projekt związany ze stworzeniem muralu tekstylnego „Kontrasty” powstał w czerwcu br. we współpracy z poznańskim Centrum Inicjatyw Lokalnych „STARtownia STARomiejska”. Został on objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pani Lidia Koralewska – nauczycielka Zespołu Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu.

Tekstylia i tkaniny to codzienne materiały pracy uczniów kształcących się w kierunkach związanych z modą, projektowaniem i kreowaniem wizerunku. Tkanina daje twórcy wiele możliwości, pozwala tworzyć kompozycje płaskie i przestrzenne. Daje dowolność operowania kolorem i fakturą, kreską i plamą. Dlatego też do stworzenia wielkoformatowego dzieła zdecydowano się porzucić standardowe materiały jak farby, stawiając właśnie na tekstylia – filc i tiul.

Spośród kilkunastu konkursowych prac wyłoniono zwycięski projekt autorstwa Agaty Golik. Efekt wspólnej pracy i wysiłku wielu uczniów Zespołu Szkół Odzieżowych. Można go oglądać przy ul. Kazimierza Wielkiego 17 obok wejścia do „Odzieżówki”

>>> Przeczytaj również: Najlepsze promocje na Black Week w branży modowej. Sprawdzamy rabaty