W Poznaniu powstanie największy Massimo Dutti

1202

Stary Browar jest jedną z  architektonicznych pereł w Poznaniu, łącząc w sobie centrum handlowe i kulturalne, stał się w pewnym stopniu wizytówką miasta. Zrewitalizowany i znacząco rozbudowany obiekt XIX-wiecznego browaru, jest reprezentacyjną realizacją „Idei 50/50” Grażyny Kulczyk, oznaczającej, że 50% każdego jej przedsięwzięcia stanowi sztuka. W Starym Browarze 50% handlowej powierzchni to między innymi ponad 200 sklepów, w tym wiele polskich projektantów oraz butików premium.

Wszystkie  flagowe międzynarodowe marki posiadają w nim swoje salony, niektóre z nich postanowiły zadbać o to, by wygospodarowano dla nich jeszcze więcej powierzchni. Jednym z nich jest potęga fast fashion Inditex. Spółka przeprowadza metamorfozę poznańskiego sklepu Zary, tak by stała się odpowiednikiem salonu w A Coruña.

W najbliższych tygodniach rozpoczynają się adaptację sklepu na ponad 3000m2, który w projektach, przypomina najważniejszy z salonów Zary. Klientów nie ma jedynie zachwycić nowy wystrój. Prawdziwą nowością będzie dział Trafaluc, dzięki któremu projekt ma stać się esencją tożsamości marki na polskim rynku, a jego celem jest przede wszystkim wyraziste eksponowanie trendów mody. Sklep zostanie podzielony na małe butiki, które razem będą tworzył idealną świątynie zakupów, gra świateł uwydatni prezentowane trendy, a salon stanie się przestronny i jeszcze bardziej będzie przyciągał swoich wiernych klientów. Metamorfozy sklepów Zara nie są jedyną inwestycją Inditexu w Starym Browarze. Już pod koniec lutego, znacząco zostanie powiększona powierzchnia Masimmo Dutti, która będzie zajmować ok 790m2, co uczyni ją największym salonem tej marki w Polsce.

Autor: Sonia Przybył