Hedi Slimane ujawnił video promujące męską kolekcję Celine

155
źródło: hypebeast.com

Dwa miesiące po kontrowersyjnym debiucie za sterami Celine, Hedi Slimane wypuścił pierwsze video promujące jego najnowszą męską kolekcję. 

Debiut Slimane w Celine odbił się ogromnym echem w świecie mody. Były projektant Saint Laurent wzbudził ogromne kontrowersje swoimi projektami, które bez wąpienia bardziej przypominały te, tworzone dla poprzedniego pracodawcy, niż nowoczesne i minimalistyczne projekty Phoebe Philo. Miłośnicy dawnego Céline nie kryli swojego rozgoryczenia, jednak ogromny rozgłos związany z nowym początkiem marki został osiągnięty.

>>> Zobacz również: Czy miłośnicy Céline pokochają Hedi Slimane’a?

Slimane ujawnił pierwsze video promujące nową wiosenno-letnią kolekcję. Możemy w nim zobaczyć modeli ubranych w projekty z kolekcji unisex, które wcześniej mogliśmy zobaczyć na wybiegu podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Materiał został uwieczniony przez samego projektanta.

Soundtrack do video to utwór duetu RUTH. Podkład muzyczny stanowi odniesienie do paryskiego nurtu przełomu lat 70. i 80. Des Jeunes Gens Modernes (Młodzi nowocześni), który był główną inspiracją dla Slimane do stworzenia wiosenno-letniej kolekcji Celine.

Kolekcja będzie dostępna w sprzedaży w lutym 2019.

>>> Zobacz również: „Wszystkie komentarze stanowią ogromną reklamę dla mojej kolekcji.” Slimane komentuje debiut w Celine