Pierwszy Wegański Tydzień Mody już wkrótce

245
kampania Hiraeth Collective / źródło: vogue.com

Tego jeszcze nie było. Pierwszy Wegański Fashion Week odbędzie się w lutym w Los Angeles. Czy oznacza to, że ekologiczna moda już niedługo na dobre zagości w naszych szafach? 

Moda wegańska coraz odważniej wkracza na salony, a rzeczy wykonane z roślinnych materiałów powoli przestają zaskakiwać. Ostatnio głośno zrobiło się na temat propozycji marki Brave GentleMan, która stworzyła linię garniturów uszytych z bambusa. Najpopularniejszymi produktami wykonanymi z wegańskich materiałów są z kolei buty. Na rynku bez trudu zaobserwować można coraz więcej marek stawiających na materiały będące alternatywą dla odzwierzęcych produktów. Wydawać się nawet może, że taka moda z przesłaniem to właśnie przyszłość naszej szafy.

Ze względu na rosnącą popularność ekologicznych ubrań i akcesoriów, w tym roku czeka nas pierwszy fashion week poświęcony właśnie modzie wegańskiej. Na wybiegach zostaną zaprezentowane rzeczy wykonane z przyjaznych środowisku materiałów.

Pierwszy Wegański Tydzień Mody odbywać się będzie od 1 do 4 lutego w Los Angeles. Wybór miejsca nie może dziwić – kilka miesięcy temu Los Angeles stało się największym miastem na terenie Stanów Zjednoczonych, w którym wprowadza się zakaz sprzedaży i dystrybucji futer naturalnych.

>>> Zobacz również: Czy Los Angeles zakaże sprzedaży naturalnych futer?

Inicjatorką wydarzenia jest Emmanuelle Rienda, aktywistka oraz dyrektor kreatywna, stojąca między innymi za powstaniem instagramowego profilu Vegan Fashion Stylist. Jak zapowiedziano, Wegański Tydzień Mody polegać będzie nie tylko na prezentacji kolekcji ekologicznych marek. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również wziąć udział w licznych dyskusjach, wykładach. Jednym z prelegentów będzie Robert Lampert, ekspert do spraw zmian klimatycznych i laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 roku. W trakcie tygodnia mody, swoją ofertę zaprezentują również firmy kosmetyczne oferujące wegańskie produkty.

Więcej informacji na temat wydarzenia możecie odnaleźć na oficjalnym koncie na Instagramie. Na @veganfashionweek znajdziecie nie tylko szczegóły zbliżającego się przedsięwzięcia, ale również ciekawostki dotyczące wegańskiej mody.

Czy jesteśmy właśnie świadkiem rewolucji w branży, a wegański fashion week trafi na stałe do harmonogramów ogólnoświatowych tygodni mody? Mamy nadzieję, że tak!

>>> Zobacz również: Wegańska moda wkracza do mainstreamu?