noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Timberland wyprodukuje buty z butelek, które wyrzuciłeś!

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Timberland wprowadza nową, zieloną technologię która przetwarza zużyte butelki PET do produkcji materiału. W każdym bucie oznaczonym ReBOTL znajdziesz od 6 do 10 plastikowych butelek, które Ty kiedyś wyrzuciłeś a Timberland nadał im drugie życie w procesie produkcji!

Czym jest ReBOTL?

To materiał z przetworzonych butelek – wyjątkowo lekki, wytrzymały i oddychający. Używany do produkcji cholewek w butach Timberland. Od 2009 roku przetworzone butelki PET można było znaleźć też w podeszwach, wyściółkach, jak również w sznurowaniach butów. Czy wiecie, że od 2009 roku firma wykorzystała łącznie ponad 300 milionów plastiku do produkcji materiałów do swoich kolekcji?

Wprowadzamy kolekcję butów, która w 50% jest wykonana z plastikowych butelek PET. Dajemy zużytym butelkom drugie życie, wytwarzając z nich materiał, który wykorzystujemy do produkcji cholewek w naszych butach. Średnio każdy produkt będzie miał w swoim składzie nawet 10 plastikowych, przetworzonych butelek – wyznała mówi Joanna Zając-Cekiera, marketing manager firmy.

Od jesieni 2019 90% butów Timberland będzie zawierało w swoim składzie przynajmniej jeden element wykonany z materiału ReBOTL.

>>> Zobacz również: Powstaje kolejna sieciówka, która zaleje rynek tonami ubrań!

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES