Ogromny sukces Valentino. Włoski dom mody notuje rekordowy wzrost sprzedaży.

171
fashionela.com

Dobra passa Valentino trwa. Marka w czołówce najszybciej rosnących firm mody luksusowej.

Valentino może pochwalić się naprawdę sporym sukcesem biznesowym. Włoski dom mody jest najszybciej rosnącą firmą w sektorze mody luksusowej. Jak wynika z analizy Vogue Business, latach 2013-2018 sprzedaż marki wzrosła o 134%, z 590 milionów dolarów do 1.4 miliarda dolarów. Jest to naprawdę imponujący wynik. Dla porównania szczególnie popularne ostatnimi czasy Gucci zwiększyło swoją sprzedaż jedynie o 71%. Na drugim miejscu po Valentino plasuje się Capri Holdings mający pod sobą marki takie jak Michael Kors, Jimmy Choo czy Versace. Holdingowi udało się zanotować 116-procentowy wzrost sprzedaży,

Co ciekawe, Valentino wcale nie należy do czołówki największych firm zajmujących się sprzedażą dóbr luksusowych. Według analizy przygotowanej przez Deloitte, dom mody jest dopiero na 41 pozycji, która i tak została zagwarantowana dzięki gwałtownemu wzrostowi sprzedaży. W 2012 roku marka zajmowała 44 pozycję w rankingu.

Co stoi za tak ogromnym sukcesem marki? Przede wszystkim bardzo rozpoznawalne, ikoniczne wręcz bestsellery. Od dłuższego czasu z mody zdają się nie wychodzić szpilki Rockstud, będące absolutnym must-have’em miłośniczek luksusowego obuwia. Valentino jest również jedną z 3 najważniejszych włoskich firm odzieżowych obok Prady i Versace. Od lat cieszy się więc zaufaniem klientów. Swoje zrobiło też niewątpliwie wsparcie katarskich inwestorów z Mayhoola for Investments.

twitter.com/MaisonValentino

Gratulujemy sukcesu i jesteśmy ciekawi, czy Valentino w najbliższym czasie stanie się jeszcze mocniejszym graczem na światowej arenie.

Zobacz również: SAVE THE DATE: otwarcie REDValentino w DH Vitkac