Studia podyplomowe „Prawo i zarządzanie w sektorze mody” z prestiżowym Certyfikatem „Studia z Przyszłością”

596
Agnieszka Oleksyn-Wajda, fot. mat. prasowe

Studia podyplomowe Prawo i zarządzanie w sektorze mody realizowane na Uczelni Łazarskiego uzyskały Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” 2019/2020 w V edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”.

Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżniane są innowacyjne kierunki realizowane według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Uczestników Konkursu ocenia Jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych (więcej informacji znaleźć można na stronie www.studiazprzyszloscia.pl).

Agnieszka Oleksyn-Wajda- kierownik studios podyplomowych Prawo i zarządzanie w sektorze mody

Nagroda dla studiów Prawo i zarządzanie w sektorze mody

Uroczystość wręczenia certyfikatów V edycji programu odbyła się 10 marca 2020 roku w zabytkowych murach Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą. Uczestniczyli w niej rektorzy, dziekani, dyrektorzy instytutów i kierownicy katedr reprezentujący kilkadziesiąt instytucji akademickich, zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Nagrodę dla studiów Prawo i zarządzanie w sektorze mody odebrała r. pr. Agnieszka Oleksyn-Wajda kierująca tym programem.

„Niezwykle cieszy nas fakt otrzymania Certyfikatu „Studia z przyszłością”, gdyż stanowi to docenienie pracy całej naszej kadry wykładowców, a także poświadczenie renomy naszego programu” – mówi druga z kierowniczek studiów podyplomowych realizowanych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego 

Ula Wiszowata

„Branża mody stanowi kategorię interdyscyplinarną, w której tkwi wielki potencjał rozwojowy. W cykl życia produktu zaangażowane są nie tylko powszechnie znane specjalizacje, takie jak projektant mody, technolog odzieży, szwacz, krawiec, konstruktor czy operator maszyn w przemyśle odzieżowym. Dziś nie mniej istotną rolę, co osoby związane z kreacją i produkcją, odgrywają specjaliści zaangażowani w sprzedaż, doradztwo prawne, marketing, promocję, komunikację, CSR, nowe technologie, e-commerce, zarządzanie, w tym również kryzysowe, a także reżyserię pokazów mody czy współpracę z mediami. Stwarza to szerokie możliwości kreowania nowatorskich specjalizacji o niejednokrotnie kluczowym znaczeniu dla sektora. Dlatego też niezwykle ważny dla stabilnego wzrostu branży mody jest rozwój odpowiednich kwalifikacji oraz kompetencji jej pracowników. W odpowiedzi na właśnie tę potrzebę rynku stworzyliśmy pogram studiów podyplomowych Prawo i zarządzanie w sektorze mody na Uczelni Łazarskiego” – dodaje r.pr. Agnieszka Oleksyn-Wajda.

Uczą tylko praktycy

Program studiów został zbudowany w taki sposób, by swoim zakresem objąć wszystkie zagadnienia, z którymi na co dzień ma do czynienia każda firma w branży odzieżowej – zarówno pod względem biznesowym, jak i prawnym. Uczestnicy studiów zapoznają się z praktycznymi rozwiązaniami w zakresie tworzenia produktu, modelowania biznesowego, zarządzania kolekcją, planowania sprzedaży, ekspansji na rynki zagraniczne czy technik komunikacji w sektorze mody. Innowacyjnym rozwiązaniem jest prowadzenie wybranych zajęć w firmach współpracujących z Uczelnią. Więcej informacji o programie studiów znaleźć można na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Portal Fashion Biznes jest partnerem programu.

Aktualnie w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego trwa rekrutacja na nowy rok akademicki – aplikować można do 30 września lub do wyczerpania limitu miejsc. Decyzję o kształceniu warto jednak podjąć wcześniej, gdyż przy zapisie do 30 czerwca 2020 r. istnieje możliwość uzyskania 10% zniżki w czesnym.