Polskie firmy, które specjalizują się w eko-kosmetykach

1150
Eko-kosmetyki Jan Barba

Coraz więcej kobiet sprowadza kosmetyki z odległych Chin lub Rosji, choć pod samym nosem produkowane są rodzime kosmetyczne cuda – w dodatku eko. W celu przybliżenia oferty polskich marek urodowych oraz uświadomienia konsumentów jak ważne są świadome zakupy – powstały targi Ekocuda.

Dwa dni, ponad 90 wystawców, ponad 60 uczestników warsztatów oraz 120 słuchaczy wykładów na tematy związane z kosmetykami naturalnymi – tak w skrócie można podsumować wiosenną edycję Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. To jedyne na tak dużą skalę wydarzenie gromadzące świadomych konsumentów kosmetyków naturalnych, którzy nie tylko poszukują ulubionych zapachów, ale także sprawdzają składy receptur.

fot. Katarzyna Królak

Cudze chwalimy, a swego nie znamy. Tak naprawdę istnieje wiele lokalnych firm, które zdają sobie sprawę jak ważne są naturalne kosmetyki. Jakie polskie firmy specjalizują się w eko-kosmetykach? Między innymi:

Annabelle Minerals

Małe słoiczki od Annabelle Minerals skrywają w sobie to co najlepsze. Rozświetlająca mika, antybakteryjny tlenek cynku, chroniący przed promieniowaniem słonecznym dwutlenek tytanu i wiele innych, to wszystko co potrzeba do pięknego makijażu i właściwej pielęgnacji.

Sprawdź TUTAJ

Lush Botanicals

Kosmetyki w 100% naturalne – bez zbędnych konserwantów oraz syntetyków. Przeznaczone do trzymania w lodówce, z krótkim terminem ważności 10 tygodni. Kosmetyki wypełnione są naturalnymi witaminami, minerałami, antyoksydantami oraz bogate są w najcenniejsze oleje tłoczone na zimno, masła, soczyste roślinne ekstrakty czy olejki eteryczne.

Sprawdź TUTAJ

Harmonique

Masła, mleczka, peelingi cukrowe… – to tylko część oferty Harmonique. Marka powstała z  czystej miłości do natury, oferuje kosmetyki wysokiej jakości, skuteczne oraz bezpieczne.

Sprawdź TUTAJ

Jan Barba

Prostota, szczerość i dostępność – to 3 ideały, które przyświecają tej marce. Jan Barba – Manufaktura Kosmetyków Naturalnych to miejsce, które powstało niedawno. Marta i Bartosz, twórcy firmy przez ponad 2 lata dokonywali testów kosmetyków, by w efekcie pozbawić ich wszelkiej szkodliwej chemii. Zero uproszczeń, 100 proc. natury.

Sprawdź TUTAJ

Fresh&Natural

Młoda, polska marka wytwarzająca wegetariańskie kosmetyki naturalne. Idea jest bardzo prosta  „minimum krzywdy – maksimum korzyści”. W ich ofercie znajdują się peelingi solne i cukrowe, sole do kąpieli, oleje do ciała i balsamy.

Sprawdź TUTAJ

One Ingredient

Minimalizm jest zawsze trendy – nie tylko w modzie, ale i w urodzie. Produkty komponowane są przez doświadczonych specjalistów – dzięki temu każdy ze składników pełni swoją rolę oraz odpowiednio współdziała ze składnikiem kluczowym, wzmacniając jego skuteczność. Przykład? Ekologiczny śluz ślimaka.

Sprawdź TUTAJ

Autor: Kaśka Michalak