noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

PODSUMOWANIE TYGODNIA: MONKI w Polsce, Burberry zamyka butiki, kolekcja Giambattista Valli x H&M

REKLAMA
noSlotData

Co nowego przyniósł branży mody kolejny tydzień maja? Po najciekawsze informacje mijających dni, sięgnijcie do naszego podsumowania. Zapraszamy do lektury!

Biznes

W trakcie wydarzenia gospodarczego Impact 2019, serwis Money.pl przyznał własne nagrody, wyróżniając laureatów w trzech kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku oraz Technologia. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się być portal E-obuwie, który zgarnął aż dwie z trzech statuetek. Więcej szczegółów TUTAJ.

W odpowiedzi na niezadowalające wyniki sprzedażowe Burberry wychodzi z nową inicjatywą. Marka stawia na jakość, nie ilość i postanawia… zamknąć 40 butików. Jak takie rozwiązanie ma wpłynąć na polepszenie sytuacji marki? Dowiecie się TUTAJ.

designscene.net

Prezes zarządu grupy Gino Rossi, mającej pod sobą znaną markę obuwniczą oraz SIMPLE Creative Products ogłosił swoją rezygnację. Tomasz Malicki nie podaje powodów odejścia ze stanowiska. Czy ma ono związek z problemami spółki? Zastanawiamy się TUTAJ.

Od ostatnich wydarzeń w Paryżu, kiedy tragicznie płonęła katedra Notre Dame, temat filantropi w modzie wydaje się bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Do zbiórki na odbudowę zabytku dołączyła branża mody, a najbogatsi ludzie z branży, wykazali się hojnością, o której mówił cały świat. Czy dobroczynność jest w modzie? Odpowiadamy TUTAJ.

Źródło: www.fashionista.com

Świetna wiadomość dla miłośniczek skandynawskiej mody. Kolejny sklep grupy H&M wchodzi do Polski. Tym razem chodzi o markę Monki, która otworzy aż dwa salony w naszym kraju. Więcej szczegółów TUTAJ.

Rynki finansowe

USA, Chinom czy Japonii raczej nic nie zagraża, by zdetronizować je ze szczytu listy największej ilości milionerów na świecie. Jednak, zestawienie Wealth-X, ukazujące kraje, w których już w niedługim czasie pojawi się nowa znaczna grupa wyjątkowo zamożnych osób, zaskakuje. Możemy znaleźć w nim między innymi Nigerię, Egipt oraz … Polskę. Więcej przeczytacie TUTAJ.

CSR

Włoski dom mody Prada Group, do którego należą tak znane i luksusowe marki jak Prada, Miu Miu, Church’s czy Car Shoe, oficjalnie poinformował o rezygnacji z używania futer zwierzęcych we wszystkich swoich kolekcjach. Deklaracja jest wynikiem współpracy z koalicją Fur Free Alliance, reprezentowaną w Polsce przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Szczegóły TUTAJ.

kampania Prada Resort 2019 / źródło: prada.com

Francuski rząd postanowił podjąć walkę z kontrowersyjnym procederem palenia niesprzedanych ubrań. Czy spowoduje rewolucję na rynku mody? Dowiecie się TUTAJ.

Moda

W piątek 17 maja przy zbiegu ulic Mokotowskiej i Wilczej odbyło się uroczyste otwarcie konceptu Wilcza Store z autorską selekcją ubrań high fashion od światowych projektantów. Więcej szczegółów TUTAJ.

Rihannę można już spokojnie nazwać modową businesswoman. Barbadoska gwiazda muzyki projektowała już dla Pumy, jest właścicielką Savage, marki z seksowną bielizną oraz Fenty, firmy z kosmetykami do makijażu. Teraz piosenkarka pochwaliła się swoim kolejnym „dzieckiem”. Światło dzienne ujrzała pierwsza kolekcja domu mody Fenty. Zobaczycie ją TUTAJ.

Wiemy, z kim H&M nawiąże kolejną współpracę! Będzie to włoski projektant Giambattista Valli, znany przede wszystkich z imponujących kreacji haute couture. Czy oznacza to, że szykuje się najpiękniejsza współpraca sezonu? Zastanawiamy się TUTAJ.

Giambattista Valli Couture Spring 2019 / źródło: wwd.com

Domy mody z grupy Kering oficjalnie zakazują zatrudniania niepełnoletnich modelek. Powód? Niedojrzałość. Zarówno emocjonalna jak i fizyczna. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Kariera

Motywacja to stan, w którym masz chęć działania, jesteś zdeterminowany, aby osiągnąć założony cel. W życiu zawodowym jest niezwykle istotna i każdy, w mniejszym lub większym stopniu, jej potrzebuje. Dzięki niej działamy efektywniej i czerpiemy większą satysfakcje z każdego dnia. Co motywuje nas do pracy? Odpowiadamy TUTAJ.

Źródło: www.thetrendspotter.com

Kultura

Plakaty, spoty, sondaże. Polityczne zaangażowanie. W Europie szczególnie wyraźne w ostatnich tygodniach. Nic dziwnego – wybory już za kilka dni. Ale co ma do tego branża mody? Odpowiadamy TUTAJ.

Okazuje się, że Bejrut może być nie tylko doskonałym miejscem na słoneczne wakacje, ale również ciekawą destynacją dla miłośników mody i sztuki. Ostatnio w domu handlowym w Bejrucie otwarto pop-artową wystawę fotografii inspirowanych luksusową modą i… morzem śródziemnym. Zobaczcie ją TUTAJ.

fubiz.net

Netflix rusza z modowym show własnej produkcji. Młodzi projektanci zmierzą się ze sobą w walce o kontrakt z Net-a-Porter i 250 tysięcy dolarów. Czy Next In Fashion to kolejna siostra Project Runway? Analizujemy TUTAJ.

Prasówka

Codziennie zapraszamy Was także do naszej Prasówki. Dzięki niej możecie na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia w branży. Oto najciekawsze tytuły minionego tygodnia:

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES