Giambattista Valli stworzy kolekcję dla H&M!

213
Giambattista Valli Couture Spring 2019 / źródło: wwd.com

Wiemy, z kim H&M nawiąże kolejną współpracę! Będzie to włoski projektant Giambattista Valli, znany przede wszystkich z imponujących kreacji haute couture. Czy oznacza to, że szykuje się najpiękniejsza współpraca sezonu?

Szwedzka marka H&M znana jest ze swoich współprac podejmowanych z gwiazdami światowej mody. Dotychczas udało im się stworzyć kolekcje m.in. z Versace, Alexandrem Wangiem, Karlem Lagerfeldem, Erdem czy Marni.

>>> Zobacz również: Szwedzka marka Monki wchodzi do Polski

W tym roku H&M postanowił podjąć współpracę z włoskim projektantem Giambattistą Valli. Przez pewien czas, gdy informacja nie została potwierdzona oficjalnie, z mediów społecznościowych H&M i oficjalnego profilu projektanta, można było rozszyfrować, z kim szwedzki gigant planuje połączyć swoje siły w tym roku.

Z okazji nadchodzącej współpracy zostało zaprojektowane specjalne logo z czarnym sercem, które możemy zaobserwować w mediach społecznościowych obydwu brandów.

Giambattista Valli to włoski projektant znany przede wszystkim ze swoich imponujących kreacji haute cauture. Artysta urodził się w Rzymie, a wykształcenie zdobył w londyńskim Central Saint Martins. Nim założył własną markę, zdobywał doświadczenie w domach mody Fendi i Emanuel Ungaro. W projektach wielokrotnie mogliśmy zaobserwować gwiazdy na czerwonych dywanach w trakcie najbardziej prestiżowych wydarzeń jak Złote Globy czy Oscary. Już nie możemy doczekać się, jakie propozycje przygotuje dla H&M!

W czwartkowy wieczór H&M oficjalnie potwierdził współpracę z Giambattistą Valli! Zajawki najnowszej kolekcji już pojawiły się na stronie internetowej szwedzkiej marki.

Kiedy zakupimy projekty H&M x Giambattisa Valli? Kolekcja oficjalnie ma pojawić się w sklepach 7 listopada 2019 roku. Szwedzka sieciówka szykuje jednak niespodziankę dla swoich klientów – po raz pierwszy w historii współpracy z projektantem, marka zdecydowała się na przedsprzedaż. Część kolekcji H&M x Giambattista Valli zostanie wypuszczona do sprzedaży już 25 maja! Wybrane projekty dostępne będą zarówno stacjonarnie, jak i w sklepie online.

Zobaczcie video promujące najnowszą współpracę!