noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Prezes zarządu Gino Rossi rezygnuje z funkcji. Czy ma to związek z bankructwem SIMPLE? 

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Prezes zarządu grupy Gino Rossi, mającej pod sobą znaną markę obuwniczą oraz SIMPLE Creative Products ogłosił swoją rezygnację. Tomasz Malicki nie podaje powodów odejścia ze stanowiska. Czy ma ono związek z problemami spółki? 

W czwartek pisaliśmy o bankructwie marki Simple i aferze związanej z niezrealizowanymi zamówieniami klientów. Teraz dowiadujemy się o odejściu ze stanowiska Tomasza Malickiego, prezesa zarządu grupy Gino Rossi, która od 2006 jest właścicielem zadłużonej marki. Funkcję przejął Tomasz Kuźniarski, dotychczasowy dyrektor produkcji związany z marką od 2015 roku. Przyczyna rezygnacji Malickiego oficjalnie nie jest znana, jednak podejrzewamy, że częściowo może mieć ona związek z nierozwiązaną sprawą Simple.

Nie jest to jednak jedyny problem, z jakim musiało się mierzyć Gino Rossi w ostatnim czasie. Przychody grupy w 2019 były aż 22.9%  niższe niż w roku ubiegłym. Znacznie spadła sprzedaż: zarówno detaliczna, jak i e-commerce. Dodatkowo w lutym spółka zdecydowała się pożyczyć 20 milionów złotych od CCC, które miała spłacić do 15 kwietnia. Teraz okazało się, że kwota pożyczki została podwyższona do 39,1 miliona. Dodatkowo CCC zakupiło 33,3 miliona akcji Gino Rossi. Tym samym gigant obuwniczy stał się głównym akcjonariuszem zadłużonej spółki.

Czy w kwestii Gino Rossi możemy już mówić o początku końca? A może nowy prezes zdoła uratować sytuację firmy? Będziemy trzymać rękę na pulsie.

Zobacz również: SIMPLE w tarapatach. Czy to ostateczny koniec polskiej marki?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES