noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Najciekawsze sylwetki z pokazu Roberta Kupisza z kolekcji „Desert” na lato 2018

REKLAMA
noSlotData

Industrialna hala mieszcząca się w  Soho Factory, a w niej – najnowszy pokaz kolekcji – DESERT by QПШ ROBERT KUPISZ na lato 2018. Jak wskazuje tytuł, inspiracją do stworzenia kolekcji były pustynie świata, a dokładniej ich wielobarwność, wieloznaczność, refleksyjność oraz różnorodność.

Temat pustyni miałem w głowie od kliku sezonów. Pustynia jest dla mnie połączeniem magii z poczuciem całkowitej swobody. Pustynia jest egalitarna. Natura nie dzieli ludzi, jest apolityczna, areligijna i tak postrzegam pustynię, ze wszystkimi jej barwami, zapachami, dźwiękami, teksturami, kształtami. Pustynia to wolność. To ludzie stwarzają bariery, które są według mnie całkowicie zbędne – podkreśla projektant kolekcji, Robert Kupisz.

Dlaczego hipisi?

Choć początkowo projektant skupił się wyłącznie na piaskach Sahary, to w miarę prac nad kolekcją zainspirował się także m.in. pustyniami amerykańskimi, a nawet ruchem hipisowskim z lat 60. Dlaczego hipisi? To czasy, kiedy uciekali oni od zgiełku ówczesnego świata i narzuconych zasad – właśnie na pustynię. Żyli w komunach, ubierali się po swojemu, a ponad wszystko cenili wolność oraz tolerancję.

Robert Kupisz Fall/Winter 2017/18 #fashionshow #live #robertkupisz

A post shared by Fashion Biznes (@fashionbiznes) on

Obecnie pustynia zyskała nowe życie, gdzie odbywają się festiwale muzyczne i artystyczne. Ludzie z całego świata przyjeżdżają tam, aby bawić się i czerpać z życia. W trakcie takich wydarzeń łączą się różne kultury, doświadczenia, poglądy. Ludzie różnych narodowości poznają się, bawią się razem i cieszą życiem. Taka lekcja tolerancji jest niezwykle inspirująca.

Kobieta Kupisza w kolekcji Desert to chodząca własnymi drogami, tajemnicza, niezależna hipiska. Wolna, ceniąca naturę, otwarta na świat. Pełna uroku i niczym nieskrępowana, seksowna w bezpretensjonalny sposób.

Towarzyszy jej nomada – szukający przygód outsider, niezwykle hipnotyzujący w swej tajemniczości. Cała jego garderoba – utrzymana w luźnym, niewymagającym stylu (łącznie z garniturem) mieści się w plecaku.

Kolekcja Desert na sezon lato 2018, utrzymana jest w pustynnej kolorystyce: piaskowych beżach i brązach, bieli i błękitach. Charakterystycznym elementem jest pacyfka umieszczona jako motyw przewodni na koszulkach i sukienkach. Projektant wraca do autorskiego farbowania koszulek, bluz i sukienek oraz ręcznego dekatyzowania odzieży dżinsowej.

Oprócz najczęściej używanych przez markę uszlachetnionej bawełny, zwiewnej etaminy czy wiskozy, wśród materiałów pojawia się dżins, cienki sztruks oraz biała skóra.

fot. Marek Makowski

OGLĄDAJ DALEJ…

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES