Kto znajduje się na czele najbogatszych rodzin w modzie?

Portal Bloomberg opublikował listę najbogatszych rodzin w 2018 roku. Które familie związane z modą znajdują się w tym zestawieniu? 

Kilka dni temu portal Bloomberg przygotował zestawienie najbogatszych rodzin obecnego roku. Na czele listy znalazła się rodzina Walton, do której należy sieć sklepów Walmart. Ich majątek szacowany jest na około 151 miliardów dolarów. Na kolejnych miejscach podium znajdują się kolejno: rodzina Koch (Koch Industries) i rodzina Mars (Mars).

Analizując listę, możemy znaleść także rodziny związane z modą. Na miejscu 5. znajdują się założyciele marki Hermes, rodzina Dumas. Ich majątek szacuje się na ponad 49 miliardów dolarów. Założycielem marki był Thierry Hermes, który to w 1837 roku rozpoczął produkcję sprzętu jeździeckiego dla szlachty. Za osobę, której firma zawdzięcza transformację w światowego giganta, uważany jest zmarły w 2010 roku Jean-Louis Dumas. Wśród członków rodziny, którzy piastują stanowiska w rodzinnej firmie są: Axel Dumas, prezes marki Hermes i oraz jej dyrektor artystyczny – Pierre-Alexis Dumas.

https://www.instagram.com/p/Bjhlx_qgv86/?taken-by=hermes

Na kolejnym, 6. miejscu plasuje się rodzina Wertheimer. To właśnie oni odpowiedzialni byli za rozwój i przyszły sukces marki Chanel. Majątek rodziny to kwota rzędu 45,6 miliardów dolarów. Historia marki rozpoczęła się w 1924 roku w Paryżu, kiedy to Pierre Wertheimer podjął współpracę z francuską projektantką Coco Chanel i w zamian za 70% udziałów w firmie, zgodził się pokryć koszty produkcji, marketingu i dystrybucji jej perfum. Gdyby nie on, to kto wie, komu zawdzięczalibyśmy słynną małą czarną, kultowe torebki, komplety z tweedu czy osławione perfumy no.5. Aktualnie na czele ogromnego przedsiębiorstwa stoją jego wnukowie, bracia Alan i Gerard Wertheimer. Ostatnio ujawniono (ściśle tajne do tej pory) wyniki sprzedażowe Chanel, które w ubiegłym roku wyniosły 9,6 miliarda dolarów.

>>> Przeczytaj również: KARIERA: Alain i Gerard Wertheimer – tajemniczy bracia, którzy stoją za sukcesem Chanel

Także branża beauty ma swoich przedstawicieli na tej liście. Na 24. pozycji znajduje się rodzina Lauder, czyli twórcy marki kosmetycznej Estee Lauder, których majątek szacowany jest na 24,3 miliardy dolarów.

Newsletter

FASHION BIZNES