noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Wizualizacja centrum dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim

LPP inwestuje w przyszłość. Rozbudowuje Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Grupa LPP rozszerza swoje Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim o nową halę magazynową o powierzchni 85 tys. mkw. Inwestycja ma na celu wsparcie ekspansji firmy na rynkach Europy Środkowej i Południowej.

Prace budowlane rozpoczną się w kwietniu 2024 roku, a zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2025 roku. Po rozbudowie cały obiekt osiągnie powierzchnię 160 tys. mkw. i zapewni jeszcze lepsze warunki do rozwoju firmy. Obecnie Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim obejmuje powierzchnię 75 tys. mkw. i zatrudnia około 700 osób.

Inwestycja jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój sieci sprzedaży LPP na rynkach zagranicznych, w szczególności w centralnej i południowej części Europy. Nowa hala magazynowa pozwoli na zwiększenie mocy przerobowych i usprawnienie logistyki, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju firmy.

– Rozszerzanie zasięgu sprzedaży marek Grupy LPP w Polsce oraz za granicą to wyzwanie, które wymaga solidnego zaplecza logistycznego. Centrum Dystrybucyjne w gminie Brześć Kujawski jest jednym ze strategicznych punktów w sieci dystrybucji i zaopatrzenia zarządzanej przez LPP Logistics. Stąd też rozbudowa powierzchni magazynowej w tej właśnie lokalizacji odegra istotną rolę w dalszym rozwoju Grupy. Dzięki dodatkowej hali i autorskim rozwiązaniom z obszaru automatyki magazynowej zwiększymy potencjał obiektu i skutecznie odpowiemy na rosnące wolumeny wysyłek. Ważnym punktem w planowaniu naszych inwestycji logistycznych pozostaje ograniczanie ich wpływu na środowisko, dlatego przy okazji rozbudowy magazynu niepominiemy takich elementów jak certyfikacja w systemie BREEAM czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zasilenia budynku – powiedział Sebastian Sołtys, prezes LPP Logistics.

Obecność LPP w gminie Brześć Kujawski od blisko pięciu lat, a tym samym znajomość lokalnego otoczenia oraz pozytywne nastawienie władz samorządowych do inwestycji to dla spółki istotny czynnik wspierający decyzję o rozbudowie istniejącej hali magazynowej. Docelowo liczba osób pracujących w Centrum Dystrybucyjnym wzrośnie do blisko 1500 pracowników, zapewniając nowe miejsca pracy na lokalnym rynku.

Przeczytaj również: LPP odzyskuje grunt pod nogami

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

LPP

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES