Wiodący kolor 2019 roku według Instytutu Pantone

1642
źródło: pantone.com

Pantone jak co roku wybrał wiodący kolor na zbliżający się rok. Jak przewidują specjaliści, tym razem w głowach ma zawrócić nam soczysty odcień koralu. 

Kolorem roku 2018 był Ultra Violet. W przeciwieństwie to tego niezbyt radosnego odcienia, pryszły rok maluje nam się w znacznie bardziej optymistycznych barwach. Decyzją Instytutu Pantone, najbardziej topowym odcieniem na rok 2019 został Pantone 16-1546 Living Coral.

Zwycięski kolor posiada złoto-koralowy, ciepły odcień, który zdecydowane napawa optymizmem. Jego wybór nie jest przypadkowy – swoją decyzją Pantone chce zwrócić uwagę na problem ochrony środowiska, a dokładniej zagrożonych raf koralowych.

>>> Przeczytaj także: Kolory sezonu wiosna-lato 2019 według raportu WGSN

Instytut Pantone od 1999 roku wybiera najbardziej topowe kolory na zbliżające się miesiące. Co za tym idzie, zwycięskie barwy królują później na wybiegach, w designie i architekturze oraz przede wszystkim, niezwykle często pojawiają się na Instagramie.

Tym razem wybór koloru na 2019 celebrowany jest wspólnie z leżącym tuż przy Ocean Drive, Royal Palm South Beach Miami. Przeciwsłoneczne parasole w tym odcieniu z pewnością prezentują się obłędnie!