overlays: {bottom: true}

“Inside story” – pokaz kolekcji Marty Banaszek S/S 2019

Kolekcja Marty Banaszek na wiosnę i lato 2019 to powrót do przeszłości, ale w nowoczesnym wydaniu. Inside story to także ukłon w stronę kobiecości w każdym rozmiarze.

26 września w przestrzeni Mińska 65 Marta Banaszek zaprezentowała kolekcję Inside story na sezon wiosna/lato 2019. O oprawę muzyczną pokazu zadbał Tomasz Butowtt, a wydarzenie zakończył koncert Bovskiej.

Hasło przewodnie kolekcji to „The past is rushing the future” – projektantka czerpie z minionych dekad, tworząc zupełnie nowe historie. Dużo w niej nawiązań do lat 70. i 80. oraz ówczesnych ikon – Davida Bowiego, Grace Jones czy Madonny. Kolekcja jest złożona z propozycji casualowych, biznesowych i koktajlowych. Zdecydowane kolory – żółć, pomarańcz, fiolet i fuksję – uzupełniają stonowane odcienie beżu i szarości. Nie zabrakło w niej także propozycji dla panów, w których klasyka została przełamana zaskakującymi połączeniami.

Nowa kolekcja to również apel o inkluzywność w modzie. Każdy może odnaleźć w tej kolekcji coś dla siebie – mówi Banaszek. – Łamiemy zasady, że przy większych rozmiarach należy ukrywać się pod czarnymi zabudowanymi kreacjami. Bądźmy odważne! Pokażmy siebie!

>>> Przeczytaj również: Believe in your power – pokaz Łukasza Jemioła AW 18/19

Reżyseria: Maciej Majzner

Stylizacja: Karolina Limbach

Makijaż: Bobbi Brown

Fryzury: Maniewski

Buty: Venezia

Newsletter

FASHION BIZNES