Facebook podpowie Ci jak się ubrać

369
mat. prasowe

Codzienne dylematy w doborze odpowiedniej stylizacji? Już niedługo nasze wątpliwości pomoże rozwiać Fashion++, nowa platforma Facebooka.

Fashion++ ma być platformą, która przy użyciu sztucznej inteligencji, podpowie użytkownikom, jak dobrać do siebie poszczególne elementy garderoby. Bazując na tysiącach modowych zdjęć, Facebook ma podsuwać wiedzę odnośnie najnowszych trendów i ułatwiać tworzenie kolejnych stylizacji.

Na podstawie informacji o garderobie użytkownika, platforma ma służyć poradą które elementy możemy ze sobą zestawić, by wyglądać stylowo. Co interesujące, jak zapowiadają twórcy, aplikacja nie ma na celu namówić nas na całkowitą wymianę szafy, a sugerować wprowadzanie subtelnych zmian w stylizacjach lub proponować zestawienia z elementów, które już posiadamy.

O swoich planach Facebook poinformował za pośrednictwem własnej strony poświęconej nowym technologiom. Niestety, nie ujawniono, kiedy platforma będzie dostępna dla użytkowników.

Jak myślicie, czy algorytm Facebooka będzie w stanie zastąpić profesjonalne porady stylistek albo i nawet naszą własną intuicję?

>>> Przeczytaj również: Najlepsze kanały fashion w jednym miejscu? YouTube stworzył specjalny dział dla miłośników mody