noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Esotiq & Henderson - podsumowanie finansowe 2023

Polski producent z dwucyfrowymi wzrostami w 2023. Świetnie radził sobie online i offline

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Polski producent bielizny i odzieży Esotiq & Henderson zamknął 2023 rok silnymi dwucyfrowymi wzrostami. W samym grudniu przychody spółki osiągnęły niemal 31 milionów złotych (wzrost 25 proc. rdr) – podała spółka w najnowszym komunikacie.

Przeczytaj również: Moda na GPW: zielony tydzień WIG-Odzież

Skonsolidowane przychody Esotiq & Henderson sięgnęły w 2023 roku około 273,8 mln złotych. Tym samym polski producent damskiej i męskiej bielizny może pochwalić się aż 15 proc. wzrostem w stosunku do roku ubiegłego. 

Przychody ze sprzedaży internetowej w tym okresie wzrosły o ponad 36 proc. rdr., osiągając niemal 53 mln złotych. Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy w 2023 r. wyniosła blisko 65% (+2 proc. rdr.)

Jak podano w komunikacie, powierzchnia handlowa spółki na koniec grudnia 2023 roku wynosiła 17 774 m2 i była mniejsza o około 2% niż rok wcześniej. 

Przeczytaj również: Warunki makro w Polsce korzystniejsze dla łagodzenia pol. pieniężnej – Goldman Sachs

Esotiq & Henderson to polska grupa zajmująca się produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych, która buduje swoją pozycje na rynku od 1998 roku. W tym okresie zadebiutowała linia męskiej bielizny Henderson. Czas przygotowania marki Esotiq przypada na lata 1998 – 2001. W 2011 roku, kiedy ustanowiono spółkę Esotiq&Henderson, trafiła ona na giełdę New Connect. Po czterech latach została ona przeniesiona na parkiet główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. 

Esotiq & Henderson prowadzi sprzedaż w Polsce i poza granicami kraju. Wśród jej rynków międzynarodowych wymienia się Niemcy, Ukrainę i Mołdawii. W Polsce spółka prowadzi około 270 salonów własnych oraz na zasadach franczyzy. 

Zdjęcie główne: Mat. prasowe

Przeczytaj również: Czy rzeczywiście warto inwestować w klasyczne torebki Louis Vuitton? Obalamy mity

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES