Adidas x Parley z wyjątkową inicjatywą dla środowiska w Dniu Ziemi

Premiery w okresie Dnia Ziemi zobowiązują. Doskonale wie o tym Adidas, który po raz kolejny udowadnia, że osiągnięta przez markę pozycja nie jest przypadkowa. W listopadzie ubiegłego roku niemiecki gigant sportowy zachwycił wszystkich współpracą z Parley, tworząc buty UltraBoost Uncaged, które były nie tylko ładne, ale także wykonane z morskich odpadów z tworzyw sztucznych.

21 kwietnia Adidas razem z Parley odsłonili odświeżoną kolekcję przyjazną środowisku, włączając w to również buty dla kobiet UltraBoost X (ich cena to 200 dolarów). Do tych niezwykłych butów nie przyciągnął nas wspanialy morski kolor czy wygodny projekt UltraBoost X, ale fakt, że każda para powstała z około 11 plastikowych butelek. Obie firmy znalazły idealny sposób na nadanie nowej treści morskim odpadom, zamieniając je w coś wspaniałego. Produkt adidasxParley będzie od tej chwili jasnym niebieskim światełkiem, dając nadzieję, że branża fashion może dbać o naszą planetę.

Nowe buty dla kobiet UltraBoost X Parley będą dostępne od 10 maja. Współpraca obejmuje również buty męskie UltraBoost Parley oraz UltraBoost Uncaged Parley, a także wiele innych przyjaznych dla środowiska projektów odzieży sportowej.

Już nie możemy sie doczekać! Reshape the past to create the future – #adidasParley

Autor: Monika Szabelska

Newsletter

FASHION BIZNES