#Kariera: Wzory autorespondera Twojej poczty idealne na urlop

36418

Jeśli macie zamiar odejść od swojego biurka na kilka dni, to z pewnością skrupulatnie planujecie wszystkie swoje zadania. Najgorszy przed urlopem jest stan, kiedy chcecie się skupić, aby o niczym nie zapomnieć, jednak już jedną nogą jesteście w swoim salonie. Ważnym elementem spokojnych i wolnych od wszelkich zmartwień dni jest ustawienie autorespondera. Co jednak zawrzeć w takiej wiadomości, aby pozytywnie odbiła się echem u Waszych klientów i partnerów biznesowych? Oto przykłady automatycznych odpowiedzi idealnie wpisujących się w ten radosny czas.

>>> Przeczytaj również: O czym musisz pamiętać, jeśli planujesz otworzyć własny butik?

Tradycyjnie

Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość. Jestem poza biurem w okresie [daty].

Na wszystkie wiadomości odpowiem niezwłocznie po powrocie. W pilnych sprawach proszę o kontakt z [nazwisko i adres e-mail].

Życzę Wesołych Świąt
Pozdrawiam
[Twoje imię]

Przyjaźnie, ale profesjonalnie

Cześć,

Dziękuję za wiadomość. Jestem poza biurem do [data]. Chciałbym spędzić Święta z najbliższymi bez telefonu przy uchu, więc na wszelkie mejle odpowiem po powrocie. Jeśli Twoja wiadomość nie może czekać proszę o kontakt z [nazwisko adres e-mail].

Wesołych Świąt!
[Twoje imię]

Świątecznie

Wesołych Świąt!

Święta to mój ulubiony czas, co oznacza, że jestem poza biurem, napychając się ulubionymi ciastkami. Wracam [data]. Po powrocie odpowiem na wszystkie Twoje pytania. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, proszę o kontakt z [nazwisko i adres e-mail].

Z gorącymi pozdrowieniami
[Twoje imię]

100% poza zasięgiem

Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość. Obecnie jestem poza biurem, a na wszelkie wiadomości odpowiem po powrocie [data]. Chociaż nie wyjeżdżam na bezludną wyspę, nie będę mieć dostępu do skrzynki odbiorczej. W pilnych kwestiach proszę o kontakt z [nazwisko i adres e-mail].

Z najlepszymi życzeniami
[Twoje imię]

Na bieżąco

Dzień dobry,

Jestem poza biurem do [data], jednak postaram się sprawdzać pocztę regularnie. Jeżeli wiadomość nie dotyczy pilnej kwestii, odpowiem na nią po powrocie. W innym przypadku proszę o wpisanie w tytule “PILNE: tytuł wiadomości”.

Z pozdrowieniami
[Twoje imię]

Nieważne, jaki typ wiadomości wybierzecie. Najważniejsze, aby zamieścić w niej podstawowe informacje dotyczące Waszej nieobecności i kontaktu w wypadku pilnych kwestii. Teraz możecie wyłączyć elektroniczną pocztę i zatracić się w świątecznych przyjemnościach. Wesołych Świąt!

Autor: Monika Szabelska