Weryfikacja Vinted - jak działa i ile kosztuje?

Vinted wprowadza nową usługę. Zapłacisz za nią 45 złotych

Weryfikacja autentyczności na Vinted już dostępna w Polsce. Za 45 złotych użytkownicy najpopularniejszej europejskiej platformy C2C będą mogli sprawdzić oryginalność danego przedmiotu. Na czym polega nowa funkcja?

Przeczytaj również: Użytkownicy Vinted kupią taniej designerskie ubrania skandynawskich marek. Popularna platforma debiutuje w Danii

Vinted, popularna internetowa platforma głównie do sprzedaży odzieży, kontynuuje walkę z nieuczciwymi sprzedawcami. Podążając śladem światowych platform z modą z drugiej ręki, litewski start up zdecydował się wprowadzić weryfikację oryginalności przedmiotów. Po kilku miesiącach testów na rynkach europejskich (m.in. w Niemczech, Belgii, Niemczech czy Francji) usługa jest już dostępna w Polsce.

Usługa Weryfikacji Przedmiotów Vinted to opcjonalna usługa, mająca na celu sprawdzenie autentyczności wybranych produktów projektantów, realizowana przez przeszkolony i doświadczony zespół ekspertów Vinted. Weryfikacja oryginalności produktu to usługa płatna, która polskich użytkowników platformy będzie kosztować 45 zł.

Weryfikacja na Vinted pojawiła się półtora roku po przejęciu Rebelle, niemieckiej platformy odsprzedaży towarów luksusowych, Teraz oba zespoły połączyły siły, aby zintegrować znany i zaufany proces weryfikacji Rebelle z operacjami Vinted. To znaczący krok w kierunku zwiększenia zaufania do autentyczności markowych przedmiotów z drugiej ręki. Dzięki usłudze zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą handlować wybranymi przedmiotami z jeszcze większą pewnością.

Przeczytaj również: Jak sprzedawać ubrania na Vinted? Poradnik, z którego dowiedziecie się, jak robić to dobrze

Jakie produkty podlegają weryfikacji Vinted?

Aby aukcja kwalifikowała się do Usługi Weryfikacji Przedmiotów, musi spełniać trzy kryteria:

  • Cena (od 450 zł)
  • Marka (dotyczy konkretnych marek. które Vinted obejmuje aktualnie weryfikacją)
  • Kategoria (odzież, torby, akcesoria, biżuteria, obuwie)

Tuż po wprowadzeniu usługi weryfikacji na wybrane rynki, obejmowała ona jedynie 200 najpopularniejszych marek. Były to między innymi Bottega Veneta, Celine i Jacquemus czy Adidas i New Balance. Dziś Vinted informuje, że jest ich ponad 6 tysięcy.  Więcej rynków i kategorii zostanie objętych usługą w przyszłości. Wiosną usługa weryfikacji przedmiotów pojawi się w Rumunii.

Jak działa weryfikacja na Vinted?

  • Zakup z wyższej półki: Przy ogłoszeniach objętych możliwością skorzystania z usługi automatycznie pojawi się symbol diamenty. Wystarczy dodać Weryfikację przedmiotu w podsumowaniu zamówienia.
  • Wysyłka do centrum weryfikacji: Osoba sprzedająca wysyła przedmiot do centrum weryfikacji. Opłata za Weryfikację Przedmiotu pokrywa sprawdzenie produktu oraz wysyłkę do centrum.
  • Weryfikacja przez ekspertów Vinted: Profesjonalny zespół sprawdza autentyczność przedmiotu. Jeśli artykuł nie przejdzie weryfikacji, kupujący otrzyma pełny zwrot pieniędzy
  • Nowa perełka: Kupujący otrzyma zakup wyłącznie wtedy, gdy ten przejdzie przez proces weryfikacji. Kolejno będzie mieć dwa dni na zgłoszenie zastrzeżeń lub potwierdzenie, że “Wszystko OK”. Po ich upływie osoba sprzedająca otrzyma płatność.

Vinted: markowe ubrania w niższych cenach

Jak wskazują wyniki badań konsumenckich, przeprowadzonych dla Vinted w listopadzie ub.r. przez agencję Stem Mark, ponad 23% ankietowanych w Polsce, na pytanie o główne motywacje do kupowania rzeczy z drugiej ręki, wybrała: możliwość zakupienia drogich, markowych rzeczy w niższej cenie.

Rozumiemy, że autentyczność i zaufanie są najważniejsze w świecie zakupów online z drugiej ręki i wierzymy, że powinny one być dostępne dla wszystkich. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić niezawodną usługę weryfikacji designerskich produktów, dostępną w przystępnej cenie. Od chwili założenia Vinted, ponad 15 lat temu robimy wszystko, by moda używana stała się dla każdego pierwszym wyborem i widzimy, że ta nowa usługa stanowi znaczący krok w kierunku w realizacji naszych ambicji, aby zapewnić naszej społeczności najwyższe zaufanie” – powiedział Adam Jay, dyrektor generalny rynku Vinted.

Zdjęcie główne: mat. prasowe Vinted

Przeczytaj również: Czy użytkownicy Vinted muszą płacić podatek od sprzedaży? Wyjaśniamy nowe przepisy

Tagi

vinted

Newsletter

FASHION BIZNES