5 letnich trendów w makijażu, które pokochali wizażyści i gwiazdy Instagrama

194
źródło: www.instagram.com/patmcgrathreal/

Pierwszy powiew ciepła już dawno za nami, więc spokojnie możemy mówić o trendach w makijażu na lato. Widzimy spore zależności pomiędzy propozycjami kreowanymi przez blogerów i tymi z wybiegu. My bardziej obstawiamy opcję less is more, czyli nie wszystko na raz. Lubimy świeże, lekkie makijaże z mocnym elementem, dlatego wybraliśmy zestawienie 5 looków lansowanych przez makijażystów, które są bardziej minimalistyczne i tym samym ready-to-wear.

  1. Wytarte usta

Pasującym każdemu i na każdą okazję lookiem są lekko rozmazane usta. Porzucamy mocno wyrysowane, matowe wargi. Niepoprawna i wyblendowana linia ust wygląda bardzo świeżo i sensualnie. Co więcej, na taki make-up potrzebujemy zdecydowanie mniej czasu! Między innymi ten trend pokazuje wizażysta marki NARSAndrew Gallimore oraz w subtelnej, bardziej soczystej wersji Lan Nguyen Grealis.

2. Perły

Ostatnio coraz częściej widzimy kreatywny dodatek do makijażu w postaci perełek. Możemy z nimi bardziej poszaleć i ciągle nie będą wyglądać nachalnie, ale też w wersji minimalistycznej dodać kilka do bardzo klasycznego, wieczorowego looku. Bardzo cenimy niepowtarzalność i lekkość w pracach @ruthiebarone, które mogą być dla Was źródłem inspiracji. Uwielbiamy też bardziej imprezowy makijaż, który ukazał się w “Flanelle Magazine”.

Post udostępniony przez @ruthiebarone

3. Glitter.

Glitter nie wychodzi z mody! Tym razem częściej widzieliśmy go w wersji lekkiej mgiełki na większej partii twarzy (Val Garland). W wersji bardziej dziennej mógłby też służyć jako rozświetlacz. Skupiony w jednym miejscu jako mocny element zdecydowanie przykuje uwagę (Peter Philips), a już na pewno jeśli jest mocno odbijający światło i zaaplikowany np. na całym czole (Wendy Rowe). Glitterem możemy wyczarować nieskończenie dużo różnorodnych looków, a my przecież kochamy kreatywne i nieoczywiste makijaże.

4. Draping

Lansowany latem 2017 przez Marca Jacobsa draping staje się też hitem lata 2018. Nic dziwnego, bo zabawa różem w niezbyt przesadny sposób bardzo upiększa, ale też przykuwa uwagę. Odważne posiadaczki gładkich cer mogą pokusić się również o wersję bardziej w klimacie disco, czyli zdecydowanie intensywniejszą.

5. Underliner

Underliner, czyli podkreślenie tylko dolnej powieki lub podkreślenie jej w makijażu mocniej z pewnością nie jest standardowe i zwraca uwagę na spojrzenie, które staje się bardzo magnetyczne. Możemy to zauważyć w makijażu Pat McGrath i od Ilamasqua, gdzie modelki z kreską na dole są niesamowicie kobiece. Z pewnością to coś dla fanek wyrażania swojej kobiecości makijażem!