Prasówka: Przejęcie marki Simple – końca nie widać

Nadal trwają burzliwe negocjacje w sprawie przejęcia spółki Simple przez Monnari.

9 marca spółka Miss Class – zależna od Monnari Trade, zawarła umowę mającą na celu objęcie zakupu kolekcji Simple Creative Products, spółki należącej do Gino Rossi. Od 31 maja, czyli od czasu kiedy umowa wygasła, trwają rozmowy między Monnari a zarządem Gino Rossi na temat rozliczenia lub zabezpieczenia umowy. W lipcu Miss Class zawarło kolejną umowę z zabezpieczeniem Gino Rossi o zakup kolekcji Simple.

W ocenie Monnari Trade, Simple CP nie wywiązało się z zawartej 9 marca umowy i wraz z Gino Rossi nie zwróciło danych kwot lub nie zabezpieczyło wierzytelności. Monnari Trade w połowie lipca zdecydowało na złożenie poprawionej oferty w sprawie nabycia od Gino Rossi akcji spółki Simple CP. Zaproponowana cena za komplet akcji Simple wynosiła 12 mln zł.

Spółka Miss Class dokonała zajęcia komorniczego rachunku bankowego spółki Simple CP  na kwotę 6 mln zł. Poinformowała o tym władze Gino Rossi. Według PKO BP, zajęcie rachunku ograniczyło szansę na finalizację nabycia Simple CP przez Monnari Trade.

Władze Gino Rossi, do której należy Simple wydały oświadczenie i wypowiedziały się na temat zachowania Monnari. “Taki sposób działania nie mieści się w ramach standardów prowadzenia negocjacji i stoi w sprzeczności ze zwyczajami biznesowymi. Twierdzenia Monnari o podjęciu działań egzekucyjnych dla ‘bezpieczeństwa powierzonych środków oraz konieczności uniknięcia szkody’ są w świetle sytuacji faktycznej i finansowej spółki nie tylko nieuzasadnione, ale i stanowią bezpodstawną próbę przedstawienia Simple oraz Gino Rossi w złym świetle – mówią władze Gino Rossi.

 

Cały artykuł dostępny na portalu Money.pl

[button color=”” size=”large” type=”” target=”_blank” link=”https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/przejecie-marki-simple-gino-rossi-zarzuca,240,0,2415344.html”]CZYTAJ WIĘCEJ[/button]

Tagi

Newsletter

FASHION BIZNES