Dobre buty to sztuka. Jesienno-zimowa kolekcja Paso a Paso

W czasach szybkiej mody Paso a Paso stawia na obuwie najlepszej jakości. Inspiracją do powstania nowej kolekcji marki stało się zdjęcie Irvinga Penna „Glove and Shoe” z 1947 roku.

Na nadchodzący sezon Paso a Paso proponuje długie kozaki, botki, klasyczne mokasyny i buty na obcasie. Dominujące kolory to czerń, brąz, granat i butelkowa zieleń. Projekty dopełniają detale, takie jak złote klamry czy pompony. W kolekcji po raz pierwszy pojawiły się buty sportowe – model z awangardową podeszwą w dwóch wariantach.

>>> Przeczytaj również: Trendy prosto z Copenhagen Fashion Week

Buty marki są wykonywane przez rzemieślników ze skóry naturalnego pochodzenia. Rzemieślnictwo jako dziedzina sztuki to motyw przewodni kolekcji. Inspiracją do jej powstania było zdjęcie „Glove and Shoe”, które w 1947 roku Irving Penn wykonał dla amerykańskiego „Vogue”.

Zrobić dobre buty to dzisiaj sztuka. Zalała nas fala sieciówek, w których znajdujemy miliony różnych projektów, na każdy sezon inne, i z każdym sezonem nadające się do zmiany – mówi Marta Kapusta, właścicielka i projektantka marki. – Obuwie Paso a Paso jest dopracowane w każdym detalu. Chcemy, aby kobieta, która je zakłada, czuła się w nich pewna siebie, ale też miała świadomość, że ten but był przygotowywany ręcznie. Nad jego powstaniem czuwało kilka osób. Każda para jest dla nas wyzwaniem i nowym dziełem do stworzenia.

Kolekcja jest dostępna w sklepie internetowym Paso a Paso i w showroomie marki w Częstochowie.

Fotografia: Marta Kaczmarek

Modelka: Natalia Gumieniak (Wave Models)

Makijaż: Sandra Majewska

Produkcja sesji: Fashion Valley

 

Newsletter

FASHION BIZNES