Duet Prada x Adidas prezentuje efekty nowej współpracy

Know-how charakterystyczne dla luksusowego domu mody, w połączeniu z innowacyjnością sportowego giganta to melodia, która napędza partnerstwo między Pradą i Adidas, oficjalnie rozpoczęte w 2019 roku. Nie dziwi zatem, że w tym sezonie Prada x Adidas odnawiają współpracę, tworząc nową kolekcję – która symbolizuje również ogromne zmiany.

Katalog  współpracy Prada x Adidas powiększa się właśnie o dwie nowe wersje butów Adidas Forum Low oraz Hi, które pojawią się w dwóch opcjach kolorystycznych: czarnej i białej.

W najnowszej kolaboracji Prada x Adidas, kultowy model butów Forum, został poddany reinterpretacji, szczególnie w kwestii wykorzystanych materiałów. Do wykonania butów, marki zdecydowały się na użycie ekologicznego nylonu oraz nylonowych nici – czyli materiałów, które można poddawać wielkokrotnemu recyklingowi i są pozyskiwane z odpadów oceanicznych, sieci rybackich oraz starych włókien tekstylnych.

Wybór re-nylonu jako surowca ma zobrazować ambicje Prady i Adidasa na rzecz odpowiedzialnej mody oraz ma inaugurować przejście produkcji luksusowego domu mody, na materiały pochodzące z recyklingu.

To jednak nie wszystko! Po raz pierwszy współpraca Prada x Adidas obejmuje również kolekcje odzieży ready-to-wear z pięcioczęściową garderobą oraz serią sześciu toreb w różnych formatach (od torby podróżnej po torbę na zakupy i torbę na pasku).

Nowa kolekcja Adidas for Prada pojawi się od 13 stycznia w salonach stacjonarnych Prada oraz w e-sklepach obu marek.

>>> Przeczytaj również: Uczcij twórczość Pierre’a Cardin podczas jubileuszowego pokazu marki

Newsletter

FASHION BIZNES