noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
oprogramowie ERP

Odkryj potencjał Comarch ERP Optima w zarządzaniu. Sprawdź, jak dedykowany software może przyspieszyć Twoją pracę!

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Codzienne zadania, jakie wykonujemy w firmach, nie zawsze są pomyślane w taki sposób, by zwiększać efektywność pracowników. Niektóre procesy są żmudne, monotonne i wymagają koordynacji kilku osób z różnych działów. A gdyby tak je uprościć? To możliwe! 

Materiał sponsorowany

Na co pozwala profesjonalny system do zarządzania biznesem?

Zgodnie z danymi Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, statystyczna działalność gospodarcza w Polsce zatrudnia między 4 a 5 pracowników. Nie oznacza to jednak, że mamy deficyt dużych korporacji, które mają rozbudowaną strukturę, nad którą czasem trudno zapanować. W ujęciu łącznym podmioty te generują około 4,5 miliona miejsc pracy! 

Cztery najprężniej rozwijające się sektory w Polsce, to:

 • usługi,
 • handel,
 • budownictwo,
 • przemysł. 

Różnic między firmami, które działają w każdym z tych obszarów rynku jest sporo, jednak można też znaleźć kilka wspólnych mianowników. Jednym z tych, który szczególnie daje się we znaki przedsiębiorcom, jest system podatkowy, który uchodzi za jeden z najbardziej skomplikowanych w Europie. 

Ciągłe zmiany, a także problemy, jakie zawdzięczamy kolejnym wersjom Polskiego Ładu, to wyzwanie, z którym przedsiębiorcy muszą mierzyć się każdego dnia. Na szczęście można nieco uprościć ten proces – z pomocą przychodzi Comarch ERP Optima oferowany przez Kotrak.

Na co pozwala oprogramowanie ERP w firmie?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest Enterprise Resource Planning, np. Comarch ERP Optima Standard. W pewnym uproszczeniu jest to oprogramowanie, które ma wesprzeć zatrudnionych w zarządzaniu firmą na kilku poziomach. Z jego pomocą możemy nadzorować:

 • pracowników,
 • zasoby firmy,
 • finanse, w tym wszystkie kwestie związane z fakturami i księgowością.

To jednak nie wszystko! Im lepszą aplikację wybierzemy, tym więcej procesów uda nam się zautomatyzować. Nic nie stoi np. na przeszkodzie, by w programie Comarch ERP Optima przeprowadzić inwentaryzację firmowych zasobów. 

To samo narzędzie pozwoli również na:

 • księgowanie dokumentów,
 • wystawianie faktur,
 • automatyzację rozliczeń z wybranymi urzędami,
 • obliczenie wysokości wynagrodzenia dla pracowników,
 • obsługę e-sklepu online. 

Jak to możliwe? Kluczową rolę odgrywają moduły. Jako użytkownik możesz sam wybrać, które funkcje softu są dla Ciebie niezbędne. To rozwiązanie, które niesie ze sobą jeszcze jeden duży atut – wszystkie dane, jakie przechowujesz, są gromadzone w jednej, zintegrowanej bazie danych. Nie trzeba wielokrotnie wprowadzać tych samych informacji czy transportować ich między różnymi apkami. 

Chmura danych czy obsługa stacjonarna: które oprogramowanie ERP jest lepsze?

Dla każdej firmy odpowiedź na to pytanie będzie inna. Zależy to m.in. od tego, czy jako przedsiębiorca preferujesz model abonamentowy, czy wolałbyś uiścić jednorazową opłatę. Jeśli ten drugi wariant jest bardziej kuszący, to tzw. usługa stacjonarna będzie ciekawą opcją.

Jest to model, w którym software ERP jest instalowany bezpośrednio na komputerze, a właściciel firmy staje się też właścicielem całego systemu. Tylko od niego zależy, czy system będzie działał na serwerze wewnątrz sieci LAN, czy na hostingu.

Comarch ERP Optima dostępny jest też jako aplikacja chmurowa SaaS. W tym scenariuszu użytkowania można logować się do narzędzia na dowolnym urządzeniu, które jest podłączone do sieci: zarówno laptopie, tablecie, jak i smartfonie. To godna rozważenia opcja dla osób, które dużo podróżują i chcą mieć dostęp do wszystkich danych o kondycji firmy niezależnie od czasu i miejsca. 

Zdjęcie główne: freepik.com

Przeczytaj również: Jak usprawnić swoją pracę? 5 aplikacji, które pozwolą Ci działać efektywniej

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES