Niekonwencjonalne piękno — 11 wyjątkowych modeli i modelek świata

2388
Mateusz Maga, fot. secretlashes.pl

Słowo supermodelka kojarzy nam się z bardzo szczupłymi kobietami, rozpoznawanymi i popularnymi na całym świecie. Mowa o kobiecie idealnej. Kobiecie kreowanej i narzucanej nam przez media.

W świecie, w którym kanon piękna wyznaczają środki masowego przekazu, w zasadzie każdy z nas pragnie być lepszym, szczuplejszym, inteligentniejszym, piękniejszym, szczęśliwszym. Plus całej sytuacji jest taki, że obraz może nas motywować do pracy nad sobą i jeśli tylko temu służy to bardzo dobrze. Ale co, jeśli jest inaczej?

W rzeczywistości często manipulowanej przez technologie i medycynę, dochodzimy do punktu, w którym każdy może być piękny, ale i taki sam jak reszta. W końcu, zaczynamy szukać czegoś bardziej inspirującego i prawdziwego, również w świecie mody. Współczesna moda zaciera granice wieku, płci, wagi, sprawności.

Oto 11 wyjątkowych muz branży modowej

Helena Norowicz

Helena Norowicz, BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski
Helena Norowicz, BOHOBOCO SS 2015 / fot. Marcin Kempski

Helena Norowicz urodziła się 14 listopada 1934 roku. Ukończyła wydział aktorski na łódzkiej PWSFiT. Zaraz po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze Klasycznym w Warszawie. Była ulubienicą dyrektora – Józefa Szajny. Grała w niemal wszystkich spektaklach w Klasycznym, a później w Teatrze Studio. Na deskach teatralnych spędziła 40 lat. Pojawiała się również w spektaklach Teatru Telewizji. Zagrała niewielką rolę w serialu “Stawka większa niż życie”.
Ostatnio można było ją podziwiać w kampanii BOHOBOCO. Helena Norowicz ma urodę i klasę przedwojennej arystokratki. Choć dopiero teraz debiutowała jako modelka, doskonale poradziła sobie z kolejną, nietypową rolą.

Andrej(a) Pejic

źródło: trendhunter.com

Andreja Pejic jest pierwszą transgenderyczną modelką, która zmieniła płeć z mężczyzny na kobietę. Została odkryta w Mc Donald’s w wieku 17 lat i do niedawna robiła karierę, wcielając się w obie płci modela. Andreja znalazła się nawet na na 98. miejscu FHM’s “100 najseksowniejszych kobiet świata”.

Casey Legler

fot. 429Magazine

Casey Legler jest byłą pływaczką olimpijską. Kiedyś kobieta, dziś wzięty model płci męskiej, fotografowany przez samego Mario Testino. Odkryty przez przyjaciela, który pokazał jego zdjęcie agencji modelingowej. Casey od razu podpisał kontrakt z Ford Models.

Daphne Selfe

źródło: talents-models.com

Mówi się, że kariera modelki przemija wraz z jej wiekiem. Większość z nich żegna się z wybiegiem przed 40-stką. W wypadku Daphne Selfe jest inaczej, bo utrzymuje się w zawodzie już 60 lat i wcale nie zamierza z tego zrezygnować. W wieku 85 lat Daphne stała się najstarszą modelką świata, reprezentującą takie brandy jak D&G czy Tata-Naka.

Rick Genest

źródło: fumara.gr

Rick Genest, znany jako Zombie Boy, urodził się w Kanadzie i jako nastolatek przemierzał świat, podróżując z plecakiem. Do czasu! W wieku 19 lat Rick poznał Franka Lewisa, artystę tatuażu. Lewis przeobraził ciało Ricka w żywe dzieło sztuki.
Niedługo później model został zauważony przez Nicolę Formichetti, dyrektora kreatywnego samej Lady Gagi. Zresztą Rick wystąpił później w jej teledysku “Born This Way”. Dziś Rick ma podpisany kontrakt z agencją Ford Models i sukcesywnie przemierza wybiegi projektantów.

Shaun Ross

źródło: kannadigaworld.com

Shaun Ross jest pierwszym albinosem na świecie, który zrobił karierę w modzie. Oprócz modelingu, Shaun profesjonalnie tańczy. Swój pierwszy wybieg zaliczył w wieku 16 lat, a na swoim koncie ma publikacje w takich magazynach, jak Włoski “Vogue” czy “GQ”. Shaun pracował już dla Givenchy, Alexandra McQueena i wystąpił w teledyskach Katy Perry czy Beyonce Knowles.

Moffy

źródło: gazzetta.gr

Moffy jest młoda, szczuplutka i piękna. Rysy twarzy i usta Angeliny Jolie zwracają uwagę podobnie mocno, jak jej zez, którym Moffy przyciągnęła do siebie niejednego projektanta oraz agencję modelek.

Alex Minsky

źródło: vk.com

Alex Minsky to były żołnierz amerykańskiej grupy Marines. Alex stracił nogę w walkach w Afganistanie. Dziś jest wziętym fotomodelem, którego ciało wygląda lepiej niż niejednego w pełni zdrowego mężczyzny.

Jillian Mercado

Jillian Mercado, fot. Youtube
Jillian Mercado, fot. Youtube

Jillian Mercado cierpi na chorobę zwiotczenia mięśni i na casting trafiła zupełnie przypadkiem. Nie spodziewała się, że jej marzenie się spełni. Jillian dziś jest twarzą marki Diesel, a jej uśmiech i pewność siebie sprawiają, że ona sama zapomina o wózku inwalidzkim, na którym się porusza.

Liu Xianping

źródło: huffingtonpost.com

Dziwi was 72-letni dziadek w ubraniach swojej wnuczki? Już nie powinien, ponieważ Liu Xianpinga z Chin poznał już niemalże cały świat. Dziś Liu jest wziętym modelem, przebierającym się za kobiety (robi to oczywiście z przymrużeniem oka).

Mateusz Maga

Mateusz Maga
źródło: facebook.com

Mateusz Maga stał się znany dzięki udziałowi w programie Top Model! Androgeniczna uroda Mateusza od początku zwracała na siebie uwagę, ale też wzbudzała liczne kontrowersje. To chłopak, czy dziewczyna? Na niektórych zdjęciach naprawdę trudno jest rozpoznać płeć. Mateusz postanowił opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z androgeniczną urodą w filmie “It’s Now or Never”.

Autor: Urszula Wiszowata

ŹRÓDŁO:lolwot.com
PODZIEL SIĘ