noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Natalie Massenet: “Sprzedałam Net-a-Porter i otwieram kolejną firmę”

REKLAMA
noSlotData

Jedno z najbardziej znanych nazwisk w branży – Natalie Massenet – zarejestrowała firmę z wkładem szacowanym na 100 milionów funtów. Kolejna działalność powstała pod tajemniczą nazwą Imaginary Ventures i wyraźnie wskazuje na to, że guru luksusowego handlu wraca szybciej, niż ktokolwiek się tego spodziewał.

Zaledwie kilka tygodni po odejściu ze stanowiska prezesa Net-a-Porter, Messenet już pracuje nad czymś nowym. Przypomnijmy, Net-a-Porter na czele z Natalie kupiło inną platformę sprzedażową Yoox za 2,8 miliarda funtów. Za kulisami spekulowano o braku sympatii prezesów obu spółek, co miało być przyczyną odejścia Natalie Messenet ze stanowiska. Wygląda jednak na to, że pani prezes już wtedy miała inne plany.

Odchodząc powiedziała: Nadszedł czas na to, abym zaczęła realizować inne marzenia i testować nowe możliwości. Następnie dodała: Moja żyłka do interesów jest tak mocna dziś, jak była kiedyś, a zamiłowanie do innowacji instynktem, który zawsze dobrze prowadził mnie w biznesie.

Jak donosi “The Independent”, Messenet jest jedynym członkiem zarządu i jeszcze nie wiadomo, czym miałaby się zajmować nowa firma.

Natalie Massenet zaczynała karierę w branży modowej od pozycji dziennikarza w “Women’s Wear Daily”, “US” i “Tatler” w Wielkiej Brytanii. Amerykanka, która finalnie osiedliła się  w Londynie, gdzie wraz z mężem w mieszkaniu rozwijała Net-A-Porter, dostarczając luksusowe rzeczy, od takich marek jak Gucci czy Valentino, do domu klientów. Na sukces platformy nie trzeba było zbyt długo czekać. Po pięciu latach sprzedała udziały szwajcarskiej firmie Richemont za 50 milionów funtów. Do portfolio Richmont wchodzą między innymi: Cartier, Montblanc czy Chloé.

Autor: Urszula Wiszowata

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES