noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Transakcje giełdowe, przejęcia, zmiany kadrowe, czy publikacje nowych kolekcji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionych dni z przenikających się światów mody i biznesu.

Najważniejsze wydarzenia w pigułce – 11 tydzień 2024

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Transakcje giełdowe, przejęcia, zmiany kadrowe, czy publikacje nowych kolekcji. Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń minionych dni z przenikających się światów mody i biznesu.

Przeczytaj również: Rozwiń skrzydła w marketingu i PR. Warszawska agencja poszukuje pracowników

Akcje LPP tanieją o ponad 27 proc. Polski gigant wydał oświadczenie

Hindenburg Research poinformował w opublikowanym w piątek raporcie, że zajął krótką pozycję na akcjach LPP. Według autorów raportu, dezinwestycja przez LPP aktywów w Rosji była pozorna. W odpowiedzi na tę informację notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych walory polskiego producenta odzieży tanieją o 27,09 proc. do 13 tys. zł. Sprawdź szczegóły.

Niedawno promowali go najwięksi influencerzy. Teraz musi zapłacić 3,5 mln kary nałożonej przez UOKiK

Dr Smile, producent spersonalizowanych nakładek prostujących zęby, szturmem podbijał sieć, będąc promowanym przez grono niezwykle popularnych twórców internetowych. Teraz podjął decyzję o wycofaniu się z Polski. Jego działania zostały poddane opinii UOKiKu, który nałożył na niego niemal 3,5 mln złotych kary. 

Przeczytaj również: Ile zarabia prezes Inditexu? Spółka ujawniła raport o wynagrodzeniach

Niższe przychody, ale wyższa marża u polskiego producenta bielizny

W lutym 2024 roku Grupa Kapitałowa Esotiq & Henderson odnotowała spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 13 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wynik ten wyniósł 18,7 mln zł. Mimo niższych przychodów, spółka zanotowała wyższą marżę brutto na sprzedaży, która wyniosła ponad 66% i była o 4 p.p. wyższa niż rok wcześniej. Dowiedz się więcej.

K(B)ariery: Daniel Gryszke „Każdy plan zdjęciowy jest w pewien sposób wyzwaniem”

Daniel Gryszke to fryzjer z ponad 13-letnim doświadczeniem. Swoje pierwsze kroki stawiał w salonie fryzjerskim w Opolu, a obecnie pracuje dla najważniejszych marek i magazynów. Cztery lata temu przeprowadził się do Warszawy, co okazało się być kluczowe w rozwoju jego kariery. Daniel jest kilkukrotnym finalistą konkursu marki L’Oréal Professionnel Colour Trophy, a obecnie pełni rolę styling-experta dla marki Schwarzkopf Professional. Jego prace mogliśmy oglądać m.in. w Vogue Polska, Vogue Czechoslovakia, Vogue Ukraine czy polskiej edycji Elle. Na co dzień reprezentuje go agencja D’vision. Przeczytaj cały wywiad.

Przeczytaj również: Oscary, czyli biznes warty miliony. Ile kosztowała tegoroczna ceremonia?

Właściciel Zary publikuje wyniki za 2023 rok. Akcje Inditexu biją rekordy

W środę Inditex poinformował o wynikach finansowych za 2023 rok. Te okazały się bodźcem do gwałtownego wzrostu wartości walorów modowego detalisty.

Allegro publikuje wyniki i przedstawia plan ekspansji. Akcje spółki drożeją

– Skorygowana EBITDA Allegro w czwartym kwartale 2023 roku wzrosła o 12,5 proc. do 751,8 mln zł – czytamy w komunikacie opublikowanym przez polską platforma e-handlu. Rynek nie pozostał obojętny na informacje przekazane przez spółkę.

Przeczytaj również: Od peptydów po wpływ Generacji Alpha. Te trendy będą kształtować rynek pielęgnacji w 2024 roku [raport]

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES